EESTI JAZZLIIT

Toimunud projektid

JAZZ ELAB JAZZIKLUBIS

Eesti Jazzliidu ja Philly Joe’s Jazziklubi ühisprojekti eesmärgiks on tutvustada lastele kontsert-jututoa raames ​jazzmuusika kirevat universumi.

Projekt sai alguse ideest panna lapsed ja noored proovile – kas nad suudavad unustada ümbritseva ja keskenduda muusikale? 45-minutiline kontsert-jutut​uba viib osalejad meeleolukale teekonnale ​jazz​muusika kirevasse universumisse​, kus ​Eesti jazzmuusikud räägivad jazzi sü​nnist ja olemusest, ​mängivad ​tuntumaid jazzi palu, tutvustavad pille ja oma teekonda muusika juurde ning vastavad kõikvõimalikele küsimustele. Iga sündmus kulmineerub ehtsa jam-sessiooniga. Projekti erilisus seisneb muuhulgas selles, et kontsert-jututoad toimuvad jazziklubis – jazzimuusika sünnipaigas.

Õpilaste muljeid projektist:

“Olles vähe kokku puutunud jazziga, olin ma üllatunud, kui väga see mulle meeldis, kuidas iga lugu pani mind erinevatele asjadele mõtlema ja kui mitmekülgne on jazz. Kõige rohkem paelus mind see, kui nad publikult teema küsisid ja siis sellega imelise loo kokku tegid.”

“Kontserdi ajal mõtlesin väga palju sellele, kui avatud ning vaba jazzmuusikute mõtlemine võib või peab olema. Arvestades, et osa nende esinemisest või kogu kontsert põhineb improvisatsioonil, sel hetkel kohapeal kuulates tundub see imeline ning uskumatu. Esinejad loovad laval olles midagi täiesti uut, mida keegi ei ole varem kuulnud ning mida keegi ka uuesti ei kuule. Kohati on see nagu saladus või maagia, mida jagavad ainult kohal olev publik ning muusikud. Kogu klubi õhkkond oli väga soe ning tekitas suure tahtmise sinna tagasi minna ning uuesti kogeda sellist sorti kontserti.”

2017. aasta​l​  osalesid projektis Harkujärve Põhikool​i​, Laulasmaa Põhikool​i​, G​ustav A​dolfi ​Gü​mnaaiumi​, R​occa Al Mare Kooli, Tallinna 32. Keskkooli, Tallinna 21. KeskKooli, Nõmme Põhikooli, Kostivere Kooli, Saue Gümnaasiumi, Kiili Gümnaasiumi, Tallinna Euroopa Kooli, Pääsküla Gümnaasiumi, Loo Keskkooli, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 2.-11. klasside õpilased.

Muusikutest lõid projektis kaasa Kirke Karja, Anna Regina Kalk, Lauri Kadalipp, Martin-Eero Kõressaar, Karl Juhan Laanesaar, Siim Aimla,  Kalle Pilli, Mart Soo, Ara Yaralyan, Ramuel Tafenau, Jaan Jaanson, Reigo Ahven, Marti Tärn, Rain Rämmal, Marti Laas.

Idee autor on Philly Joe’s Jazziklubi asutaja Reigo Ahven, Eesti Jazzliidu poolt juhib projekti Maris Aljaste. Projekti toimub koostöös Elamusaastaga. Lisainfo e-postil info@jazz.ee.

 

JAZZIKINGITUS EUROOPALE

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazziloomingut ja muusikuid mainekatel Euroopa festivalidel.

Jazzikingitus jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval Eesti jazzmuusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale, Soome ja Saksamaale. Esimesena külastati 2017. aasta septembris Belgia pealinnas Brüsselis festivali B-EST Jazz Fest, kus kõrvuti Eesti artistidega esinesid tuntud muusikud Belgiast. Eestit esindasid saksofonisti ja helilooja Maria Fausti koosseis Maria Faust Sacrum Facere ning bassisti Peedu Kassi ansambel Peedu Kass Momentum. 2017. aasta novembris jõuab Eesti jazz Soome ja Suurbritanniasse. Soome ühel vanimal jazzfestivalil ja Euroopa jazzivõrgustiku auhinnaga pärjatud Tampere Jazz Happeningil astuvad ülesse kolm Eesti bändi – Kirke Karja Quartet, duo Kadri Voorand & Mihkel Mälgand ning Heavy Beauty. Euroopa ühel olulisemal jazzifoorumil London Jazz Festivalil astuvad ülesse viis Eesti bändi – Weekend Guitar Trio, Kadri Voorand & Mihkel Mälgand, Erki Pärnoja: Efterglow, Heavy Beauty ja Peedu Kass Momentum.

2018. aasta mais saab Eesti muusikuid kuulda XJAZZ festivalil Berliinis, Saksamaal, ning juunis Elbjazzil Hamburgis, Saksamaal ning juulis Pori Jazzil Poris, Soomes.

Projekt saab teoks tänu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskusele, Eesti Vabariik 100, ja Kultuuriministeeriumi toele ning Eesti muusikute pühendumisele. Lisainfo e-postil info@jazz.ee.

[addtoany buttons=”facebook,skype,email”]