EESTI JAZZLIIT

Kirjastus

Read Kirjastus on Eesti jazz- ja rütmimuusika nootidele ning muule muusikaalasele kirjandusele spetsialiseeruv kirjastus.

Uue kirjastuse eesmärk on täita Eesti jazzi- ja rütmimuusika skeenes valitsevat tühimikku, kus kohalike autorite looming ei ole hetkel nootidena kättesaadav. Kirjastus plaanib tulevikus välja anda noote, noodikogumikke ning muud muusikaalast kirjandust ning seda nii füüsilisel kui digitaalsel kujul, et kaasaegne jazzmuusika oleks paremini kättesaadav nii õppuritele, õpetajatele, muusikahuvilistele kui muusikutele endale. Tulevikuvisioon on koondada kataloogi kokku suur osa Eesti jazzi- ja rütmimuusikaskeenes tegevate autorite loomingust, täita osaliselt ka Eesti jazzi andmebaasi rolli ning olla partneriks muusikahariduse arendamisel.

Koduleht: www.readkirjastus.ee
Lisainfo: info@readkirjastus.ee

Eesti jazz noodis 2

“Eesti jazz noodis 2” on Read Kirjastuse esimene väljaanne ning on järg 2015. aastal ilmunud esimesele Eesti jazzi noodiraamatule, mis tookord tähistas 90 aasta möödumist Eesti esimesest jazzkontserdist.

Värskes “Eesti jazz noodis 2” kogumikus on 140 lehekülje jagu muusikat 68 Eesti jazzmuusikult ja -heliloojalt nagu Kristjan Randalu, Liisi Koikson, Marek Talts, Ain Agan, Raivo Tafenau, Marianne Leibur, Jaak Sooäär, Joel Remmel, Siim Aimla, Robert Jürjendal jpt. Kogumik on mõeldud nii muusikule, muusikaõppurile kui ka asjaarmastajale, et tutvustada ja soosida kodumaise muusika mängimist ning harjutamist. Et raamatut saaks hästi õppematerjalina kasutada, on lood jaotatud kolme eri tasemel mängija jaoks vastavalt ning nootidele lisaks on enamikul lugudel olemas ka helinäited.

Esimese noodikogumiku materjal on tänaseks tehtud tasuta kättesaadavaks siin samas lehel paremal tulbas, aja möödudes jõuavad siia ka uue kogumiku lood ning seeläbi tekib ilmunud lugudest iga paari aasta tagant täienev Eesti jazzi noodipank.

Vaata lisa ja telli raamat omale siit.

 

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]