EESTI JAZZLIIT

Festivalid

Juujaab

Festival Juu JääbMuhumaa

Eesti üks vanimaid jazzmuusika festivale, Muhus ja Kuressaares toimuv Juu Jääb on läbi aastate pakkunud oma publikule midagi uut ja põnevat, rikastades inimeste kuuldesensoreid ka juba kõrgelt tunnustatud muusikalise assortiiga. Tulevikumuusika festival Juu Jääb on oma publiku nägu – nooruslik, kuid elutark, seiklusjanuline, kuid rahu armastav. Juu Jääb pakub võimalust muusika saatel õõtsuda, tunda rõõmu muusikast ja loodusest, veeta aega uute ja vanade sõpradega, kaasa laulda ja tantsida. Kogu see melu leiab aset parimate veinide ja söökide saatel.

Juu Jääb toimub traditsiooniliselt juuni teises pooles Muhumaal. Juu Jääb on täis huvitavaid
kontserte, sündmusi ja kohtumisi.


Ideejazz

IDEEJAZZTartu / Narva

Tartu rahvusvaheline jazz- ja rütmimuusika festival IDeeJazz on novembrikuine hea laengu muusikapidu, mis toob Eestimaa sügisesse energiat, rõõmu ja inspiratsiooni. Alates 2011. aastast Tartus ning 2017. aastast ka Narvas toimuva IDeeJazzi eesmärk on asetada linnad maailma jazzkultuuri kaardile, tuues mõlema linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide jazzivaldkonna parimad esindajad. IDeeJazz on nagu Eesti – mitte just suur, aga see-eest sisukas – iga kontsert on eristuv ja ainulaadne. Festival täidab põhjamaise sügiskaamose maailma tippmuusikute loomeenergiaga – hea laeng iga ilmaga!

IDeeJazz toimub traditsiooniliselt novembris.


Jazzkaar

JAZZKAARTallinn

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Huvitava ja omanäolise programmi ning julgete lahenduste abil teeb Jazzkaar väikseima eelarvega parimat jazzifestivali Põhjamaades tuues Eestisse maailma jazzimuusika suurimad ja huvitavamad leiud ning täidab kogu Tallinna ja Eesti jazziga. Kümnepäevane festival Jazzkaar on Eesti suurima kontsertide arvuga festival, mille raames on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Lisaks kevadisele suurfestivalile Jazzkaar korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing Jõulujazzi, Talvejazzi ja Sügisjazzi.

Jazzkaar toimub traditsiooniliselt aprillis.

TAFF:fest Haapsalu

Jazzifestivalil TAFF:fest sulandub üheks meeleolukaks tervikuks Eesti parim jazzmuusika ja imekauni Haapsalu linna vaimsus!
Esmakordselt 2020. aasta juulis toimunud festivalist on saanud Haapsalu kultuurisuve palavalt oodatud osa, pakkudes publikule mõnusalt sumedat atmosfääri, üllatusterohket programmi ning meeldejäävaid kohtumisi. Hoolikalt läbimõeldud programmi eest seisab armastatud saksofonist-akordionist-ansamblijuht-helilooja Raivo Tafenau, kellel on visioon, kuidas ühendada erinevaid muusikastiile ning säilitada seejuures jazzile omane vabadus. Kava kokkupanekul otsib ta värskeid muusikalisi kooslusi ja kutsub kokku muusikuid, keda igapäevaselt koos lavalaudadel ei näe. Nii on TAFF:festi kavas alati midagi uut ja üllatavat.

Festival toimub traditsiooniliselt juulis.


Jõulujazz

Jõulujazz

Jõulujazz on kahenädalane intiimne ja jõuluaega sobiv festival kontsertsaalides, kirikutes ja klubides. Laval näeb nii parimaid jazzartiste Ameerikast, Euroopast kui ka Eestist. Jõulujazzi korraldab Jazzkaar, kelle eestvedamisel toimub ka Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar. Kevadel toimuv Jazzkaar on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Lisaks kevadisele suurfestivalile Jazzkaar korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing Talvejazzi ja Sügisjazzi.

Jõulujazz toimub traditsiooniliselt novembri lõpust detsembri alguseni.


SÕRU JAZZ

SÕRU JAZZHiiumaa

Sõru Jazz on maalilisel Hiiumaal toimuv eesti jazzi pidu, mis tähistab kauaoodatud suve saabumist väärtmuusika ja rõõmsate inimeste seltsis! Kontserdid toimuvad Orjaku, Kalana ja Sõru paadikuurides, kus helide taustal võib alati kuulda ka laine loksumist.

Sõru Jazz toimub traditsiooniliselt juunis jaanipäeva eelsel nädalavahetusel Hiiumaal.


Tudengijazz

Tudengijazz

Tudengijazz on vanima traditsiooniga Eesti rütmimuusikafestival, mis sai alguse 1982. aastal. Festival on pühendatud muusikat õppivatele noortele ning nende värsketele ideedele. Tudengijazz toob kokku noored talendid üle Eesti ning külalisesinejad eri Euroopa riikidest, andes muusikutele võimaluse esineda kõrgetasemelisel festivalil ning luua rahvusvahelisi kontakte. Festival leiab aset kevadel, kui tudengid on teinud ära suure osa õppeaasta tööst, et tulla siis välja oma parimate oskustega ning pakkuda kuulajatele palju värsket ja energilist muusikat.

Tudengijazzil on ka põnev ajalugu. Esimene festival toimus veel Nõukogude Liidu ajal, mis jazzmuusika mängimine oli keelatud. Aastast 2011 on festivali ametlikuks korraldajaks Eesti Jazzliit, millega seoses on festival jõuliselt kasvanud ning suudab pakkuda tudengifestivalina head kvaliteeti ja värvikat programmi ka meie festivalide maastiku tipptegijatele.

Tudengijazz toimub traditsiooniliselt märtsis.


VILJANDI KITARRIFESTIVAL

VILJANDI KITARRIFESTIVAL

Viljandi Kitarrifestival on loodud edendamaks improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu ning mitmekesistamaks Eesti ja Viljandi kultuurimaastikku. Festivalil on võimalik kuulda eri muusikastiile esindavaid kitarriste ning tutvuda erinevate improviseerimisvõtete, mängutehnikate ja kitarritüüpidega. Festivali laiem eesmärk on arendada muusikute rahvusvahelist koostööd ja innustada eesti heliloojaid uut kitarrimuusikat looma. Festivali väga olulise osa moodustavad artistide poolt läbiviidavad töötoad, mis kulmineeruvad tudengite soolonumbrite ja festivali kitarriorkestri meeldejääva kontserdiga. Festival annab välja koostöös Eesti Jazzliiduga Tiit Pauluse nimelist noore kitarrimängija auhinda. Auhinnaks on kontserdid Eesti Jazzliidu kontsertprogrammis.


VÕSU JAZZ

TALLINNA KITARRIFESTIVAL

Tallinna Kitarrifestival on kujunenud traditsiooniliseks ja armastatud ürituseks kitarrimuusika austajatele.

Festivali algataja ja kunstiline juht on Eesti üks parimaid kitarriste Tiit Peterson. Festival pakub igat stiili kitarrimuusikat erinevate muusikute esituses. Aastate jooksul on festivali eesotsas esinenud erinevad maailma juhtivad kitarristid.

Festival toimub juunikuus.

Visioon

VisioonTallinn / Saue

Rahvusvaheline noorte rütmimuusika festival „Visioon” on ainulaadne professionaalne rütmimuusika festival Eestis. „Visioon” toimub traditsiooniliselt igal aastal juunikuus Saue linnas ja Tallinnas. Festival on mõeldud noortele jazz- ja rütmimuusika tutvustamiseks ja arendamiseks. Festival koosneb kahest teineteist toetavast osast: festival „Visioon” ja loomingu ja improvisatsiooni päevad.

TALLINNA VANALINNA PÄEVAD Tallinn

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Mitme päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele erinevad tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, tutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest.