EESTI JAZZLIIT

Peedu Kass

 

Peedu Kass (1986) on hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa jazzimaastikul. Ta on kirjutanud muusikat sümfooniaorkestrile, lühifilmile ja mitmetele jazzansamblitele ning tema pillimäng kõlab rohkem kui 20-l heliplaadil, järjest enam ka albumeil väljaspool kodumaad. Kontsertreisid on viinud teda pea kõikjale Euroopas ning ka USA, Kanada ja Austraalia publiku ette. Kriitikute sõnul on kontrabass tema kätes palju enamat kui lihtsalt saatepill.

2010. aastal ilmus tema esimene autoriplaat “Home” ning aastal 2012 teine album “Armada”. Kolmas kauamängiv “Peedu Kass Momentum” ilmus aastal 2016 ning nomineeriti 2017. a Eesti Muusikaauhindade aasta jazzalbumi kategoorias. Ta on pälvinud Elioni Noore Jazzitalendi preemia (2010), võitnud Grand Prix’ konkursil Sony Jazz Stage (2006) Riias ning ansambliga Peedu Kass Momentum pälvinud Eesti Muusikaauhindade aasta jazzansambli tiitli (2017).

Peedu Kass on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri (2014) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakonna bakalaureuseõppe (2011), lisaks sellele tudeerinud ka Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Helsingi Metropolia kõrgkoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis. Peedu Kass on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud.