EESTI JAZZLIIT

Jana Kütt

 

“Muusika on kõikide võimaluste maa. Ma ihkan katsetada ja uusi väljakutseid vastu võtta. Vajan mitmekesisust nii elus kui muusikas. Tunnen, et see on hädavajalik loomingulisuse ja arengu hoidmiseks. Vabaimprost popini, jazzist folgini- nii püsib kirg ja huvi laulmise ning muusika vastu! Nii palju on veel avastada.” 

Jana Kütt on laulja, helilooja, arranžeerija, pedagoog ja raadiosaatejuht. Lisaks õpingutele H.Elleri nim Tartu Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, viis teadmistejanu teda Rootsi Göteborgi Muusikaakadeemiasse.
2021. aastal sündis See Pole See Trio, mis taaselustab kalliks saanud estraadilaule skandinaavialikes harmooniates. Koosseis suhtub aupaklikult esialgsetesse versioonidesse, lubades endale ka vabadust improviseerida ning tekstidele uusi tähendusi luua.
See Pole See Triosse kuuluvad Jana Kütt vokaalil, Tobias Tammearu saksofonil ja elektroonikal, Robert Rebane bassil, akordionil ja elektroonikal. 2021. aastal ilmub nende debüütalbum “See pole see”.
2017. aastal avaldas Jana oma esimese ansambli, progressiivset jazzi viljeleva Jana Kütt Group’i eestvedajana EP “Värvid”, mille inspiratsiooniks helimaastike eri varjud ja mängulised toonid.
Jana on tegev laulja ja laulukirjutajana jazz-folk-pop ansamblis Pillikud.
2018.aasta suvel tuuritas koosseis Euroopas, esinedes Lätis, Tšehhis, Portugalis, Hispaanias ja Saksamaal.
2020. mais avaldati ansambliga eesti folkloorist inspireeritud album “Metsaunelm”.
2021. aasta kevadel ilmus IHA avant-garde/ eksperimentaalne EP “Kaarna pilk”, milles põimitud C.Baudelaire luule ning Raimond Mägi ettearvamatu ja sürreaalne helimaailm, ühendades põnevalt ka kaks vokaali.
2021. aasta sügisel ilmub Tuuli Pruuli omaloominguline soul’i, jazzi ja poppi ühendav kauamängiv “Moment”.
Jana on taustvokalist omaloomingulist soul-jazz ansmblis Maaraja Aarma MA.
Alates 2020. aastast õpetab Jana laulmist G.Ots nim Muusikakoolis ning on tegev raadiosaatejuhina.