EESTI JAZZLIIT

Viljandis toimus 14. Koolijazz

2.-4. jaanuarini said Viljandis kokku 12.-16. aastased noored muusikud Tartust, Pärnust, Valgast, Kuressaarest ja Viljandist. Toimus 14. rütmimuusikafestival Koolijazz 2018.

Koolijazz on noorte jazzifestival, kus lisaks musitseerimisele ja ansamblitööle toimuvad silmaringi laiendavad loengud-workshopid. Tänavu kohtuti erinevate põnevate Eesti jazzi-iidolitega nagu Kristjan Randalu ja Jaak Sooäär. Kõlama jäi loosung – tuleb iga päev harjutada, harjutada ja veel kord harjutada. Samavõrd rõhutati ka oskust muusikat kuulata ja ilmselt nii mõnigi noor süveneb muusika kuulamisse pärast festivali teisiti kui enne.

Põgusalt tehti tutvust Andres Noormetsa ja Raadioteatriga. Kuulati ehedat fusionit Lauri Kadalipp Social Jazz esituses ja kohtuti Itaalia jazzpianisti Carlo Morenaga. Lauljad said aimu häälejoogast ja kõik muusikud said muusikaliseks arenguks vajalikud patareid täis laetud, et koju minnes jätkata veelgi suurema entusiasmiga

Eesti Jazzliit tänab siinkohal Aivar Trallmanni, kes on seda festivali vedanud algusest peale. Suur aitäh noortele õppejuhtidele, Sander Kahu ja Erko Niit, kes tegid kõik festivali suurepäraseks toimimiseks. Ja loomulikult ei saa me ära unustada ansamblite juhendajaid. Aitäh Kirke Karja, Reigo Ahven, Ivi Rausi, Janno Trump, Mihkel Mälgand ja Allan Järve noortele uute väljakutsete esitamise ja nende toetamise eest!

Rohkem muljeid ja pilte leiab Facebookist. Allpool mõned Koolijazz 2018 lõppkontserdi pildid.