EESTI JAZZLIIT

Venemaa jazzilegend David Goloschekin Eestis!

Venemaa jazzilegend David Goloschekin esineb 4. märtsil Tallinna jazziklubis Philly Joe’s!


Märtsikuu esimesel pühapäeval kell 17 annab kontserdi Venemaa legendaarne jazzmuusik David Goloschekin, kes esineb Vabaduse väljak 10 asuvas Philly Joe’s jazziklubis koos oma ansambliga. Kontserdil on kaastegev noor vokalist Julia Kasjan.

David Goloschekini jazzansambel loodi 1968. aastal Leningradis (praegune Peterburi). Ansamblisse kuulusid linna parimad muusikud ja juba esimeste avalike esinemistega asuti Leningradi jazzielu juhtima. Järgnesid võidukad esinemised erinevatel riigi festivalidel ja alates 1971. aastast avaldas plaadifirma Meloodia rea ansambli plaate, mis said muusikaaustajate seas ülipopulaarseks.

Alates 80ndate keskpaigast toimusid bändi kontserttuurid Ameerikasse ja Euroopasse. Pärast edukat esinemist Los Angeleses 1990. aasta jazzifestivalil kutsuti ansambel populaarseimasse Hollywoodi telesaatesse “Johnny Carson Show”, mis põhjustas ajakirjanduse vaimustuse. Ansambli 90ndad aastad olid täis külalisesinemisi Brasiilias, Saksamaal ja Soomes, kontserditegevust jazzi filharmoonias, raadio- ja televisioonisalvestusi ning plaatide avaldamist.

Täna on David Goloschekini ansamblil, kes on professionaalsete oskuste ja maailma tunnustuse tipus, õigustatult juhtiv koht Venemaa ja Euroopa jazzis.

David Goloschekini ansambel koosneb Peterburi jazzi meistritest:

Nikolai Sizov– klaver

Viktor Šerbin – gongid, trummid

Vadim Mikhailov – kontrabass

Gasan Bagirov – kitarr

Ansambli solist Julia Kasjan on noor andekas vokalist ja rahvusvaheliste võistluste laureaat.

Piletite eelmüük phillyjoes.com, piletid müügil ka kohapeal 12 € (7 € õpilane, üliõpilane).
Kontserdi korraldaja on Tallinna Kultuuriamet.