EESTI JAZZLIIT

Uued jazzi albumid

Sügise on paljud jazzmuusikud veetnud stuudios ning seetõttu on jazzpubliku suureks rõõmuks ilmunud või ilmumas hulgim jazzalbumeid!

Debüütalbumi on välja andnud Linda Kanter KvartettRaimond Mägi Trio ja Jana Kütt Group, peagi annab debüütalbumi välja ka Lauri Kadalipp Social Jazz.

Linda Kanter Quartet on koosseis, kelle muusikat on liigitatud nii jazzi, funki, souli kui ka muude improvisatsiooniliste muusikažanrite alla. Ansambli moodustavad laulja Linda Kanter, pianist Mathei Florea, bassist Janno Trump ja trummar Sebastian Brydniak. Debüütalbumi “MUSTAB” esitluskontserdid toimusid Eesti erinevates linnades septembrikuus. 

Raimond Mägi Trio ehk pianist Kirke Karja, trummar Hans Kurvits ja bassist Raimond Mägi alustasid koos musitseerimist 2016. aastal. Trio esimese debüütplaadi „Rahu“ lugude ideed on sündinud Raimondi sulest, ent viimase lihvi annab lugudele trio liikmete erinev muusikaline taust ja kõigile iseloomulik mängustiil. Raimond ise on debüütalbumit iseloomustanud järgnevalt: “Debüütplaat on pühendatud rahule ja inimestele, kes hoolivad rahust nii enda sees kui enda ümber. Mõte salvestada plaat enda elutoas tekkis eksperimenteerimisvajadusest. Teisalt omab plaadi oma kodus salvestamine ka sümboolset poolt. Paljudel meist on oma kodu? Oma koht, kus tunneme ennast kindlalt? Loodan, et kõik selle leiavad. Siis tuleb ka rahu.”

Jana Kütt Group esitab samanimelise noore jazz-laulja progressiivset loomingut. Ansamblisse kuuluvad laulja Jana Kütt, pianist Anna Wibe, kitarrist Johannes Laas, bassist Tõnis Koppel ja trummar Kristjan Mängel. Debüütalbumi “Värvid” lugudesse on põimitud erinevaid värve ja toone, mille koosmõjul tekivad muusikalõuendile nii ootamatud kui ka oodatud tõmbed.

Uue albumiga rõõmustavad publikut ansambel Elletuse, Trump Conception ja Hedvig Hanson.

Ansambel Elletuse andis välja oma kolmanda albumi „Ilu sõitis jõge pidi“. 2006. aastal kokku tulnud ansambli kolmas album sisaldab ansambli juhi Paul Danieli heliloomingut armastatud eesti poetessi Kristiina Ehini luuletustele ja paar imeilusat koraaliseadet. Kuna Elletuse uues koosseisus on kaks löökpillimängijat, siis on rütmil sõna kõrval väga oluline osa lugude
emotsionaalses kulgemises. Hinnatud kitarristi, arranžeerija ja helilooja Paul Danieli kõrval musitseerivad laulja Liisi Koikson ja löökpillimängija Aleksandra Kremenetski, uues koosseisus musitseerivad lisaks lauljatar Liina Saar, pianist Joel-Rasmus Remmel, bassist Peedu Kass ja trummar Ramuel Tafenau.

Trump Conception annab välja teise albumi „Wait For It“. Uus muusikaline materjal valmis Eesti Raadio 1. stuudios, kus lisaks helile jäädvustati samaaegselt ka videopilt. Erinevalt eelmisest albumist, on seekord tegu live-albumiga, kus lisajõuna kutsuti appi ka Liis-Helena Väljamäe keelpillikvartett. Heli salvestas ja ka järeltöötles Jose Diogo Neves ning videorežissöör oli Martin Randalu.

Hedvig Hansoni peagi ilmuval talviste meeleoludega albumil “Talvine soojus” on tema saatjateks Eesti säravaimad ja tunnustatud noored muusikud: pianist Joel-Rasmus Remmel, kitarrist Kalle Pilli, bassist Heikko-Joseph Remmel ja trummar Ramuel Tafenau. Albumilt leiab hingestatud omaloomingulisi laule, milles on kuulda mõjutusi jazzist ja popmuusikast, muusika kõlab puhtalt ja meloodiliselt, jättes ruumi kuulaja enda tunnetele.

Nimetatud koosseisude kontserte leiab lähiajal nii Eesti Jazzliidu kui ka Jõulujazzi kontsertprogrammist!