EESTI JAZZLIIT

TUJA 2020 mentorlusprogrammis osales 6 ägedat tudengibändi

Tudengijazz ehk TUJA toetab Eesti noorte muusikute järjepidevat kõrgetasemelist arengut pakkudes neile mentorlusprogrammi valdkonna vaieldamatute tippudega.

Teist aastat järjest viidi festivalile pääsenud bändid kokku kogenud mentoritega, et võimaldada noortele inspireerivat enesetäiendust nii koosmängu kui heliloomingut puudutavate küsimuste osas. Programmi käigus sai iga bänd prooviruumis kokku ühe inspireeriva ning hinnatud muusikuga, kelle rolliks oli noori nii suunata, juhendada kui ka tagasisidet anda. Koosseisudele jagasid oma pikaajaliselt kogemust ja nõu Kristjan Randalu, Meelis Vind, Mihkel Mälgand, Tõnu Tubli, Jason Hunter ja Taavi Paomets.

Gypsy-jazzi viljeleva trio Titoksi mentoriks sel aastal oli silmapaistev ning hinnatud pianist Kristjan Randalu, kelle tagasisidet hindas bänd väga kõrgelt. Kristjan Rudonovski sõnab pärast kohtumist mentoriga: “Elus tuleb ette hetki, kus on vaja kedagi, kes tuleks ja ütleks asjad välja nii nagu nad on. Randalu avas meie silmad mitmel tasandil ja rikastas meie bändi uute ideedega.” Mentor Kristjan Randalu nendib, et Titoks on tema arvates kindlasti Eesti muusikamaastikul eriline nähtus, sest trio liigub virtuoosselt ning stilistiliselt kindlas gypsy-jazzi raamistikus.

38. korda aset leidev Tudengijazz (TUJA) festival toob 4.–8. märtsini üle Eesti lavadele kasvava jazzkultuuri Eestist, Rootsist, Norrast, Leedust ja Prantsusmaalt. Festivalil astub üles 11 koosseisu ning antakse 22 showcase kontserti Tallinnas, Pärnus, Sillamäel, Viljandis ja Tartus.

Eesti Jazzliidu eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid. 2004. aastal loodud Eesti Jazzliit kuulub aastast 2006 European Jazz Networki.

Lisateave:
Maris Aljaste, Tudengjazzi projektijuht, maris@jazz.ee

 
 
 

[addtoany buttons=”facebook,email”]