EESTI JAZZLIIT

Tormis kvarteti plaat ilmus kaheteistkümnes riigis

Saksa plaadifirma Nordic Notes andis kaheteistkümnes riigis (Saksamaa, Shveits, Austria, Belgia, Luksemburg, Holland, Suurbritannia, Prantsusmaa, Soome, Iirimaa, Portugal, Jaapan) välja Tormis kvarteti (lauljad Kadri Voorand ning Liisi Koikson ja kitarristid Jaak Sooäär ning Paul Daniel) kevadel Eestis ilmunud plaadi “Tormisele”, mille rahvusvaheline pealkiri on “Hommage á Veljo Tormis”.

Saksamaal on ilmunud ka plaadi esimesed ülevoolavalt kiitvad arvustused, erilist tähelepanu on pälvinud see, et kvarteti improvisatsiooniline helikeel ei ole lõhkunud rahvalaulu ürgset algideed ega ka Veljo Tormise omanäolist loomingukontseptsiooni, ning loob uut täiesti iseseisva kvaliteediga muusikat.

Tormis kvartett sai alguse 2015. aastal seoses Veljo Tormise 85. juubeli tähistamisega ning on tänaseks esinenud Soomes, Suurbritannias, Iisraelis, Saksamaal ja Eesti peamistel folgi- ja jazzfestivalidel ning pälvis etnokulbi kui 2016. aasta parim uustulnuk pärimusmuusikamaastikul. Kvarteti järgmine esinemine leiab aset Viljandi Folgil koos tütarlastekooriga Ellerhein.

“Musik, so schön, dass es beinahe wehtut.” –  www.global-music.de/review/tormis-quartet-tormisele-hommage-to-veljo-tormis/

Lisainfo FB