EESTI JAZZLIIT

Tänasest saavad noored muusikud kandideerida festivalile Tudengijazz 2020

Eesti vanima traditsiooniga festival, mille algusaastaks on 1982, toimub tänavu juba 38. korda. Tudengijazz on pühendatud muusikat õppivatele noortele ning nende värsketele muusikalistele ideedele. Rahvusvahelise mõõtmega festival TUJA 2020 toimub 4.-8. märtsini 2020.

Alates tänasest on festivalile kandideerimine avatud ning sel aastal valitakse Tudengijazz 2020 programmi vaid 6 kodumaist koosseisu. Osalema on oodatud muusikakoolide ning muusikakõrgkoolide õpilased Eestist. Veebipõhine taotlusvoor on avatud ning osalemise ankeedi leiab festivali koduleheküljelt.

38 aastat tagasi, mil leidis aset esimene Tudengijazz, oli jazzmuusika Eestis keelatud. Järeleandmatud muusikatudengid aga tegid kõik selleks, et Tudengijazzist saaks aastakümneid kestev traditsioon. Läbi aastate on Tudengijazzil üles astunud pea kõik praeguseks tegevad tipp-jazzmuusikud ja paljud noored kuulsust koguvad ansamblid. Tuule on tiibadesse saanud näiteks Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Kadri Voorand, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Virgo Sillamaa, Siim Aimla, Sofia Rubina, Joel Remmel, Laura Põldvere, Abraham’s Cafe, Innersound, Jana Kütt Group, Linda Kanter Quartet, Kristi Raias, Anett Tamm jpt.

Rohkem infot:
Maris Aljaste
Eesti Jazzliit
Tudengijazzi projektijuht
maris@jazz.ee

[addtoany buttons=”facebook,email”]