EESTI JAZZLIIT

Selgusid TUJA 2022 programmi pääsenud koosseisud.

14. jaanuaril kogunes muusikutest ja kontserdikorraldajadest koosnev žürii jazziklubis Philly Joe’s, et valida demovooru saadetud lugude hulgast välja TUJA 2022 festivali programmi pääsevad kollektiivid.

Foto: Rene Jakobson

Zürii valikul pääsesid Eesti vanima traditsiooniga noorte jazzmuusikute festivali TUJA 2022 programmi järgmised uued ja põnevad muusikalised kooslused: Tiina Adamson Kvartett, Ingrid Rabi Group, Any Key Trio, Half-Time Alibi, Kõnts, Tidi&Bande. Valik tehti läbi pimekuulamise. 

Festivali peakorraldaja Maris Aljaste sõnas selle aasta juubelihõngulise festivali kohta: ”Hetkel oleme lootusrikkad, et sel aastal astuvad festivalil lisaks kuuele kodumaisele kollektiivile üles ka mitu koosseisu teistest Euroopa riikidest. Taoline muusikute mitmepäevane sotsiaalne ja muusikaline lõimumine festivalil loob soodsa pinnase uutele rahvusvahelistele koosseisudele, värsketele koostöövõrgustikele ning loodetavasti aitab kaasa ka Eesti jazzmuusika levimise.”

Pimekuulamise žüriisse kuulusid Jazzkaare esindaja Maret Mikk, muusika ja pedagoog Siim Aimla, muusik ja Eesti Autorite Ühingu juhatuse esimees Vaiko Eplik, Raadio Tallinn muusikatoimetaja Maian Kärmas, muusik ja TUJA 2018-2019 korraldaja Anett Tamm, muusik ja pedagoog Joel – Rasmus Remmel. 

Joel – Rasmus Remmel demovoorus osalenud lugudest: ”Oli äärmiselt põnev kuulata, mis suunad ja helimaailmad noorte hulgas hetkel levivad. Kuigi oli tajutav peavool, leidus väga mahlaseid erandeid, kes julgelt eristusid. See annab lootust, et noored ikka pusivad ja otsivad edasi ja jõuavad põnevate leidudeni – nii isekeskis luues kui teistelt õppides.”

Festival TUJA 2021 viib jazzmuusika mitmetesse Eesti linnadesse traditsiooniliselt märtsikuu esimesel nädalal, 8.–12. märtsil 2021. TUJA on vanim jazzmuusika festival, mis järjepidevalt toimunud alates 1982. aastast. Aastast 2011 on TUJA ametlik korraldaja Eesti Jazzliit. Sellel aastal tähistab TUJA oma 40. sünnipäeva.