EESTI JAZZLIIT

Selgusid Tudengijazz 2023 programmis osalevad kollektiivid

Jazziklubis Philly Joe’s toimus sel nädalal pimekuulamine, et valida välja Tudengijazz 2023 üles astuvad kollektiivid. Nüüd on žüriiliikmete hääled kokku loetud ning nimed teie ees!

Pimekuulamise žüriisse kuulusid nii muusikud, managerid kui ka ajakirjanikud. Vasakult: Jaak Sooäär, Pille-Riin Karro, Maris Pihlap, Maarja Merivoo-Parro, Ivo Heinloo, Tobias Tammearu, Hyrr Innokent Vainola. Pildilt on puudu Anett Tamm ja Liisi Voolaid.

Tudengijazz 2023 programmis üles astuvad kollektiivid:

Viljandi Vox (EE)

Sandra Eowin Trio (EE);

Keelpilliansambel Küttepuud (EE);

Kaljaste-Pappel-Rohtla-Kirm (EE);

Anna Lea Haamer Quintet (EE);

Reti Niimann bänd (EE)

Langenbucher/Pfister Duo (DE);

–  ZIEMIA (POL)

 

Žüriiliige Maarja Merivoo-Parro pimekuulamise olulisusest: “Pimekuulamine on suurepärane võimalus keskenduda peamisele, ehk muusikale. See kõneleb iseenda eest vägagi mõjusalt ning mul on väga hea meel, et minu kaheksast lemmikust pääsesid festivalile lausa kuus. Need on artistid, kes kõlasid mänguliselt ja vabalt ning oli tunda, et selle taga, mida nad teevad on mingi sügavam ja põnevam mõte, mis loodetavasti siis kontserdi käigus laiema rahvaga jagatud saab.“


Kokku kandideeris festivalile 27 muusikakollektiivi nii Eestist kui Välismaalt.


Tänavu toimub Eesti vanima ajalooga rütmimuusikafestival 7.–11. märtsil juba 41. korda. Programm ulatub nii pealinna, Tartusse, Narva kui ka Viljandisse. Juba peagi tehakse avalikuks kogu TUJA 2023 programm! 

Rohkem infot: https://www.tuja.ee/selgusid-tuja-2023-programmis-osalevad-kollektiivid/