EESTI JAZZLIIT

Rahel Talts Ensemble debüütalbum “Power of Thought”

Rahel Taltsil ilmus reedel debüütalbum “Power of Thought” tema värske koosseisuga nimega Rahel Talts Ensemble.
Ansambel koosneb neljateistkümnest muusikust, kelle seas on inimesi viiest erinevast riigist (Taani, Poola, Leedu, Tšehhi ning Rahel Eestist).
Koosseis sai alguse 2020 aasta sügisel Taanis, kus Rahel ka praegu neljandat aastat jazz-klaverit ja kompositsiooni õpib ning tegutseb. Rahel Talts Ensemble muusikat iseloomustavad modernse pop-jazzi elemendid, nagu näiteks meeldejäävad, tugevad meloodiad, erinevad rütmilised kihid ja kõlapildid ning põnevad arranžeeringud. Lood on algusest lõpuni läbimõeldud ja komponeeritud, kuid suur ja tähtis osa on ka improvisatsioonil ja muusikalisel vabadusel.
Bändi liider, lugude autor ja arranžeerija ning klahvimängija on Rahel Talts.
Album “Power of Thought” räägib meie mõtete tähtsusest ja võimalustest, mis nad meile annavad. On märkimisväärne, mida on võimalik ära teha erinevate mõtteviiside- ja kujunditega elus ning kui palju need meie elu ja üldist heaolu mõjutavad. Album on ühtlasi ka erinevatest elu protsessidest, perioodidest ning aegadest, mis meile kogu aeg väljakutseid esitavad ning aitavad näha ja aru saada asjadest uutest vaatenurkadest, samal ajal alati midagi enda, maailma ja inimeste kohta avastades ja õppides.
Rahel Talts Ensemble koosseisu kuuluvad:
Isabella Østenby (DK) – pikoloflöötMonica Vejgaard (DK)- flööt
Wojtek Morelowski (PL) – trompet
Donatas Petreikis (LT) – saxofon, vokaal
Ida Frederike Vermehren (DK) – vokaal
Kristýna Duchoňová (CZ) – l viiul
Emilia Blaszczyk (PL) – ll viiul
Daniel Mortensen (DK) – vioola
Asger Agerskov Buur (DK) – tšello
Jacob Djursaa (DK) – kitarr
Mariusz Praśniewski (PL) – kontrabass
Kasper Grøn (DK) – perkussioon
Jesper Lørup Christensen (DK) – trummid
Rahel Talts (EE) – klahvpillid
Ansambel on esinenud Odeon kontsertsaalis, Odenses, Taanis ning järgmine kontsert aka plaadiesitluskontsert toimub Christiania Jazz Club’is, Kopenhaagenis, Taanis, 18ndal Märtsil.
Kuula albumit siit: https://ampl.ink/n2jMw