EESTI JAZZLIIT

OPEN CALL! TUJA 2022

Kandideeri rahvusvahelisele rütmimuusikafestivalile TUJA 2022!

 

Noortele muusikutele suunatud festival TUJA toimub tänavu 8.–12. märtsil ning väärika ajalooga festival tähistab ühtlasi ka tõsiasja, et just 40. aastat tagasi, aastal 1982, toimus esimene rahvusvaheline üliõpilaste džässifestival.

Osalema on oodatud kõik muusikakoolide ning muusikakõrgkoolide õpilased. Veebipõhine taotlusvoor on avatud ning nii reglemendi kui kandideerimisankeedi leiab festivali koduleheküljelt: https://tuja.ee/. Osalemissooviga ankeete saab saata kuni 10. jaanuarini 2022.

TUJA projektijuhi Maris Aljaste sõnul valib ka sel aastal demovoorust programmi pääsevad kollektiivid välja muusikutest ja festivalikorraldajatest koosnev žürii. “Teisiti on sel aastal vaid see, et esmakordselt saavad festivalile kandideerida ka kõik välismaised kollektiivid” avab Aljaste.

Pikaajalise traditsiooniga TUJA (Tudengijazz) on Euroopas ainulaadse fookusega festival, sest on pühendatud just muusikutest tudengitele. 40 aastat tagasi, mil leidis aset esimene Tudengijazz, oli jazzmuusika Eestis keelatud. Järeleandmatud muusikatudengid aga tegid kõik selleks, et Tudengijazz saaks toimuda ning meie kõigi rõõmuks täidab festival oma eesmärki tänaseni.

Läbi aastate on Tudengijazzil üles astunud pea kõik praeguseks tegevad tipp-jazzmuusikud ja paljud noored kuulsust koguvad ansamblid, nende seas näiteks Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Kadri Voorand, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Virgo Sillamaa, Siim Aimla, Sofia Rubina, Joel Remmel, Laura Põldvere, Abraham’s Cafe, Janno Trump, Innersound, Jana Kütt Group, Linda Kanter Quartet, Rita Ray, Anett Tamm jpt.

 

Rohkem infot:

Maris Aljaste

Eesti Jazzliit

Tudengijazzi projektijuht

maris@jazz.ee