EESTI JAZZLIIT

Nüüd avalik: vaata tudengijazzi festivali TUJA 2020 järelvideot “Tagasivaade selleaastasesse tudengijazzi festivali TUJA 2020”

Noortele jazzmuusikutele suunatud festival Tudengijazz (TUJA) toimus tänavu 38. korda. Sel aastal viis TUJA üle Eesti lavadele kasvava jazzkultuuri Eestist, Rootsist, Norrast, Leedust ja Prantsusmaalt. Festivalil astus üles 11 koosseisu ning ühtekokku anti 22 showcase kontserti Tallinnas, Pärnus, Sillamäel, Viljandis ja Tartus. Lisaks kontsertprogrammile toimus festival olulise haridusliku osana nii mentorlusprogramm kui ka kahepäevane seminariprogramm oma ala professionaalidega.

“See aasta tõi festivalile sisuliselt mitmeid muudatusi, näitena läheb kontsertprogrammi pääsemise sõel aastast aastasse tihedamaks, sest rahvusvahelise mõõtme kasv tingib kõrgema kvaliteedinõude ka meie enda noortele koosseisudele. Samuti andsid tänavu lisandunud eripalgelised kontserdipaigad meile võimaluse joonduda põhimõttest, et muusika ja kontserdipaik moodustaks kontserdikülastaja jaoks kokku elamusliku terviku. Kindlasti väärib äramainimist ka kahepäevane seminariprogramm meie muusikavaldkonna tippudega,” sõnab Tudengijazz 2020 projektijuht Maris Aljaste.

TUJA 2020 programmis astusid üles: Ingrid Rabi Kvintett (EST), Tobias Tammearu Trio feat Allan Jürgens (EST), Pihlap.uud (EST), Titoks (EST), Miss Rei Group (EST), Sideman (FRA/DNK), The Nosolum (LTU), Equinox Trio (FRA), Kongle Trio (NOR) ja jazzitudengid Göteborgi Muusikaakadeemiast.

Tudengijazz on vanima traditsiooniga Eesti jazzmuusikafestival, mis sai alguse juba 1982.. Festival toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest, et lisaks esinemisvõimalusele arendada rahvusvahelisi suhteid ja luua uusi kontakte. Täna pakub Tudengijazz jätkuvalt head kvaliteeti ja värvikat programmi nii selle maastiku tipptegijatele kui ka kõikidele muusikaarmastajatele.

Vaata TUJA 2020 valminud aftermovie videot:
https://www.youtube.com/watch?v=WZTrVq27IZo

TUJA Facebook: https://www.facebook.com/Tudengijazz/
TUJA Instagram: https://www.instagram.com/tudengijazz/

Lisateave:
Maris Aljaste
Eesti Jazzliit
Tudengijazzi projektijuht
maris@jazz.ee

Taustainfo

Festivali TUJA 2020 koostööpartnerid ja sponsorid: Eesti jazzliit, Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital, Tallinna Kultuuriamet, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Heino Elleri Muusikakool, Jazzkaar, Philly Joe’s Tallinn, Jazz Time Club, Endla Teatri Jazziklubi, Sveta Baar, Rüki galerii, Economy Hotel Tallinn, Packages by, Dispak, HUUD, F-hoone, Püssirohukelder, Rohelise maja kohvik, NOKU, Loiri pagar, Daily EKA, Red Bull, Tere Piim, Norra Suursaatkond Tallinnas, Rootsi Suursaatkond Tallinnas, organisatsioon Jazz/s)RA (FRA), Oslo Jazz Festival (NO), Oslo Kuninglik, Muusikaakadeemia (NO), Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia (LTV), Göteborgi Muusikaakadeemia (SWE)

[addtoany buttons=”facebook,email”]