EESTI JAZZLIIT

Maria Fausti Sacrum Facere “Organ” on Taani aasta parim eksperimentaalalbum

Foto autor: Krõõt Tarkmeel

“Mulle jazz muidu ei meeldi, aga mulle meeldivad jazzmuusikud, kes jazzi ei mängi! See ongi eksperimentaalne jazz ja see on Maria Faust,” ütles Madame Nielsen, Taani näitleja, muusik ja kultuuriaktivist. Just see kõnetas Fausti kõige rohkem auhinda kätte saades.

“Muidugi on tunnustus oluline, eriti tõsiasi, et zürii on pimekuulanud muusikat, sadu teoseid ja leidnud meid üles,” lisab Faust uudise juurde.

Heliloojana on Maria Faust žanrite nihutaja, ta on tuntud oma eksperimentaalse helikeele ja jõuliste ideede poolest. Tema tuntumad ja auhinnatud koosseisud on teiste hulgas Maria Faust Sacrum Facere, In the Beginning, Maria Faust Machina, Shitney ja trio koos New Yorgi muusikutega Tim Dahl (bass) ja Weasel Walter (trummid). Maria Fausti on auhinnatud mitmeid kordi, tema auhindade hulgas on nüüd viisi Taani Muusikaauhinda, Eesti Aasta Jazzmuusik 2016, Eesti Aasta Jazzhelilooja 2019, BMW Jazz Welt 2019 nominatsioon. Eelmisel aastal (2019) andis Taani heliloojate ja laulukirjutajate ühing (Komponister og Sangskrivere, DJBFA) Faustile maineka auhinna nimega „Hæderspris” kui väljapaistvale ja Taani muusika skeenet muutnud heliloojale tema loomingu eest.

Anna Lidell, DJBFA esinaine, kirjeldab Fausti järgmiselt: „Maria Faust on muusik-mustkunstnik. Tema väljenduslaad emotsioonide ja lugude sõnatuks edastamiseks on silmapaistev ja eriline. Ta januneb uute žanriliste piiride kompamise järele ning kasutab erinevatest stiilidest pärit elemente originaalset ja temale ainuomast käekirja kaotamata.”

Lisateave:
Maria Faust
furiafaust@gmail.com
+45 53 70 74 57

Anni Metstak
Eesti Jazzliidu turundus- ja kommunikatsioonijuht
anni@jazz.ee
+372 5648 1608

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]