EESTI JAZZLIIT

Lauri Kadalipp Social Jazzi seni suurim rahvusvaheline kontsertturnee stardib laupäeval

Lauri Kadalipp

Lauri Kadalipp Social Jazz suundub laupäeval 10-päevasele Lääne-Euroopa kontserttuurile. Kooseis, kus mängivad Lauri Kadalipp, Kirke Karja, Allan Järve ja Tõnu Tubli, annavad Saksamaal, Prantsusmaal, Belgias ja Inglismaal kokku kuus kontserti. Tegemist on iga-sügisese kultuurinõunike korraldatud tuuriga, mille eesmärk on avada uusi võimalusi ja eksporditurge noortele Eesti muusikutele.

Bändi jaoks on tegemist esmakordse rahvusvahelise kontsertturneega, varem on esinetud mujal vaid korra, Soomes.

Ansamblis Lauri Kadalipp Social Jazz on auhinnatud saksofonist Lauri Kadalipu eestvõttel jõud ühendanud Eesti säravaimad jazz-muusikud: Allan Järve (trompet), Kirke Karja (klahvpillid) ja Tõnu Tubli (trummid). Koos eksperimenteeritakse tuntud jazz’i-hittidede ja omaloominguga ning otsitakse inspiratsiooni nii standarditest, R’n’B-st kui ka kõigest sellest, mida nüüdismuusikal pakkuda on. Lauri Kadalipp Social Jazz on välja andnud 2 albumit – täispikk album “Feels Just Right” (2018) ning EP “Live at Põhjala Factory” (2019).

„Oleme põnevil võimaluse ees mängida oma muusikat uuele kultuuriruumile. Muusika kõlab eri riikides kindlasti erinevalt, olles mõjutatud kohaliku riigi keelest, kuulajatest ning kultuurist,” selgitab Kadalipp. Ta lisab, et muusikute jaoks on uue kuulajaskonna leidmine 10-päevase tuuri esmane eesmärk.

Kontserttuuri korraldavad Eesti saatkonnad koostöös Kultuuriministeerium Brüsselis, Berliinis, Londonis ning Pariisis. Kontserdid toimuvad koostöös festivalide ning klubidega, kus on varemgi Eesti muusikud mänginud. Tuuri finantseerivad Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. Eesti jazzkoosseisudest on samamahulisel tuuril käinud Carrot Lights, Peedu Kass Momentum, Abraham’s Cafe, Kirke Karja Kvartett, Titoks.

Tuuri kava ning klubid, festivalid:
16. november Berliinis, klubis Kunsfabrik Schlot kell 21.00
20. november Brüsselis, klubis Muntpunt Grand Cafe kell 20.30
21. november Marseilles, festivalil Jazz sur la Ville kell 20.30
22. november Pariisis, festivalil Jazzycolors kell 20.00
23. november Caenis, festivalil Les Boréales kell 17.00
26. november Londonis, klubis 606 club kell 20.00

Rohkem infot:
Lauri Kadalipp, +372 5814 0675