EESTI JAZZLIIT

Kirke Karja Kvartett esineb maailma suurimal jazzmuusika messil jazzahead!

Kirke Karja Kvartett esineb maailma olulisimal jazzmuusika messil jazzahead!, mis toimub algava aasta 19.-22. aprilll Saksamaal, Bremenis. Kvartett astub üles 20. aprillil ametlikus showcaseprogrammis.

Maailma olulisimale jazzmuusika üritusele saabuvad igal kevadel jazzmuusika korraldajad ja ajakirjanikud üle maailma, 2017. aastal külastas messi 6500 jazzmuusikaga seotud inimest ning kontsertprogrammi külastas nädalavahetuse jooksul umbes 15 000 inimest. Jazzmuusika messi Euroopa showcase konkurssile esitas Kirke Karja Kvarteti kandidatuuri Eesti Jazzliit. 335 taotleja hulgast valis rahvusvaheline asjatundjate žürii välja 16 esinejat. Kirke Karja Kvartett on teine programmi pääsev eesti koosseis, 2015. aastal pääses esimese eesti jazzansamblinakavasse Peedu Kass Momentum.

Kirke Karja on tõeline tõusev täht. 2014. aastal pärjati noort pianisti Noore Jazzitalendi auhinnaga. 2015. aasta kevadel loodud Kirke Karja Kvartett esitab peamiselt Kirke Karja omaloomingut.Kvartetti kuuluvad lisaks Kirke Karjale veel kitarrist Kalle Pilli, bassist Raimond Mägi ja trummar Karl-Juhan Laanesaar. Ansambli heliteostes kohtuvad jazz’i võnked elektroonikaga ning keerulised rütmistruktuurid harmooniajärgnevustega. Koosseisu debüütalbum “Turbulence” hõlmab laia emotsioonide ja helide skaalat, haarates mõjutusi klassikast, ekstaatilisest jazzist ja minimalismist., 2017. aasta suvel pääses kvartett maineka 12Points festivali programmi.

jazzahead! on rahvusvahelist jazz’i skenet ühendav festival, mis toimub 2018. aastal juba 13. korda. Lisaks esitlusfestivalile hõlmab jazzahead! endas ka messi, kus osaleb ka Eesti Jazziliidu delegatsioon. Kogu festival kestab 6.–22. aprillini, festivali mess aga 19.–22. aprillini.

European Jazz Meeting showcase’i info on leitav siit.