EESTI JAZZLIIT

XV hooaja lõpukontsert toimus NUKUs

31. mail pani Eesti Jazzliit väärika punkti XV hooajale. Kevadhooaja lõpukontsert “Grammofon” viis kõik jazzisõbrad NUKUsse.

Kontsert “Grammofon” oli sümbioos Eesti Televisiooni Tütarlastekoori hingematvast kõlast, noore andeka solisti Marianne Leiburi lummavast lauluhäälest ja noore generatsiooni suurepäraste jazzmuusikute musitseerimisoskusest. Koori, solisti ja bändi koostöös toodi kuulajani Arne Oidi, Uno Naissoo, Agu Tammeoru, Olav Ehala jpt. tuntud heliloojate igihaljad lood, mis on ühtlasi nostalgilised, aga samas ka värskusest pakatavad.

Marianne Leibur on noor särav vokalist, kes võitis käesoleva aastal nii Riga Stage Jazz konkursi peapreemia vokalistide kategoorias kui ka maestro Raimonds Paulsi poolt isiklikult välja antava eripreemia. Lisaks võitis noore lauljatari ja Kristjan Järvani poolt kirjutatud laul “Tinasõdur” tänavuse U. Naissoo loomingu- ja interpretatsioonikonkursi peapreemia.

ETV Tütarlastekoor on Aarne Saluveeri juhtimisel tegutsenud juba üle kümne aasta. Esinetud on maailma erinevatel kontinentidel ja võidetud on hulganisti väärikaid auhindu erinevates kategooriates.

Saatebändi kuulusid Joel-Rasmus Remmel – klahvpillid, Paul Daniel– kitarr, Janno Trump – basskitarr, Ramuel Tafenau – trummid

Lugude arranžeeringud: Kristina Bianca Rantala
Dirigendid: Aarne Saluveer ja Martin Trudnikov