EESTI JAZZLIIT

KADRI VOORAND ALLKIRJASTAS BERLIINIS SENINI TÄHTSAIMA LEPINGU.

Voorandi värske albumi “In Duo With Mihkel Mälgand” annab rahvusvaheliselt välja ACT, kes on Euroopa, kui mitte et ka maailma üks olulisimatest alternatiivse muusika plaadifirmadest. Voorand astus mitu suurt sammu suurele tulevikule lähemale sõlmides esimese eestlasena lepingu label’iga, kelle all on tegutsenud sellised staarid nagu Nils Landgren, Viktoria Tolstoy, Marius Neset, Youn Sun Nah jpt. ACT’i üks tuntumaid bände läbi aegade on olnud kultusbänd E.S.T. ehk Esbjörn Svensson Trio. Paar päeva tagasi Voorandi poolt Berliinis allkirjastatud leping näeb ACT’iga ette ka pikemat tulevikku.

ACT ei identifitseeri end kui jazzmuusika label, vaid nimetab end jazzist inspireeritud muusika edasikandjaks. Voorand viljeleb stiili, mida on jazzi alla paigutada aina raskem, kuna see sisaldab tugevalt ka popi ning muidki elemente, seejuures kandes ka improvisatoorset vabadust. Säärane kontseptsioon on just ACT-ile omane.

Euroopa plaaditurul valitseb jazziliku muusika suunal enamjaolt kaks label’it, kelleks on ECM ja ACT. Neist esimene on eestlastele tuntud eeskätt Arvo Pärdi muusika maailmale tutvustamise kaudu. ACT’i mastaap ja tuntus oma eristuva niši, helide ja hoiaku poolest on märkimisväärne. On uhke, et kõnealune plaadifirma on inspireerunud Kadri Voorandi loomingust ning nii ilmubki Eestis äsja väljaantud album “In Duo with Mihkel Mälgand” rahvusvaheliselt 2020. aasta alguses juba ACTi märgi alt.