EESTI JAZZLIIT

Johannes Laas avaldas oma kvinteti debüütalbumi “Öö”

Kitarrist ja helilooja Johannes Laas avaldas täna, 26. oktoobril, oma kvinteti debüütalbumi „Öö”.

Johannes Laas 5tet loob oma muusikaga meelihaarava muusikalise reaalsuse, milles võib loetud minutite jooksul kogeda nii pulseerivaid riffe, meditatiivset psühhedeeliat, lõõmavat jazz-rokki kui ka hingematvalt kauneid meloodiaid. Johannes Laasi muusikas on olemas mingi läbinisti usutav lootus ilusse ja rahusse, mille edukast edasiandmisest iga kunstnik unistab. Lootus, mis on eluline ja usutav just seetõttu, et kaasab muusikasse paitava meloodilisuse kõrval ka vastandeid,
konflikte ning eksperimenteerimist, seda nii komponeeritud kui ka improviseeritud momentides.

„Öö on mulle alati mõjunud inspireerivalt ning plaadil kõlavad lood on kirjutatud just nimelt hilistel õhtutundidel oma muusikaliste ideedega mediteerides,”

sõnas Johannes ja lisas:

„Loomulikult on iga muusik kollektiivist andnud oma muusikalise panuse, hilisem arranžeerimine toimus prooviruumis ühiselt.”

Plaadil musitseerivad lisaks Johannesele Kristen Kütner (12-keelne kitarr, elektrikitarr), Tobias Tammearu (tenorsaksofon), Karl Tammaru (basskitarr) ning Martin Petermann (trummid).
Album salvestati Tartus, Ö Stuudios, ning stuudiotehnikuks oli Martin Kikas. Kokkumängu eest vastutas Siim Hiob ning lõppviimistluse tegi Johannes Lõhmus.

Spotify: Johannes Laas 5tet – Öö
Bandcamp: Johannes Laas 5tet – Öö

Biograafia: Johannes Laas on muusik ja helilooja. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Heino Elleri Muusikakooli. Lisaks albumi avaldanud kvintetile musitseerib ta armastatud eesti artistidega nagu Rita Ray ja ANETT ning on kaastegev ansamblis Alfa Collective. Aastal 2019 pälvis Johannes Tiit Pauluse noore kitarrimängija preemia.

Kontakt: Johannes Laas / Instagram / +372 5689 4104

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]