EESTI JAZZLIIT

Jazzmuusikud kingivad Eestile 9 hümni

Üheksa Eesti muusikute kooslust toovad 28. novembril Eesti Vabariik 100 auks lavale üheksa ainukordset teost. Uudisloomingud tulevad tervikuna esitlusele vaid festival Jõulujazz 2018 avakontserdil „9 hümni vabadusele“. Eriti soodsad piletid on saadaval ainult täna Piletilevi müügipunktides.

 

“9 hümni vabadusele” on üheksaosaline uudisteos, mille loovad eriilmelised Eesti jazziheliloojate kooslused ning mille iga osa sümboliseerib ühte olulist sündmust või persooni Eesti Vabariigi ajaloos. Koos meie parimate jazzmuusikutega astuvad kontserdil lavale pärimus-, rokk-, elektroonilise ja teiste muusika žanrite artistid, kokku 100 muusikut. Kontserdi muusikaline juht on Siim Aimla ja lavastajaks Eva Koldits.

 

Kontserdi muusikalise juhi Siim Aimla sõnul on harukordne, et 20 heliloojat ja jazzmuusikut liidavad oma loomingulise potentsiaali, mis lubab publiku ette tuua läbinisti Eesti-aineline teos. „Eriti põnev on loomeprotsess muusikutele endile – keegi teine täpselt ei tea mida teised kirjutavad. Teada on ainult temaatika ja suures plaanis koosseis. Tänu omanäolistele heliloojate paaride loodud materjalile sünnibki sama kirju ja põnev teos nagu Eesti ajalugu,“ lisas Aimla.

 

„EV100 muusikaprogrammi kuuluva „9 hümni vabadusele“ teosed on loomisjärgus, kuid nii andekate muusikute koostöös on kindel, et valmimas on midagi imelist,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale mõeldes toob kontsert lavale täpselt 100 Eesti muusikut, kes hakkavad läbi helikeele meie ajaloo olulisi sündmusi jutustama,“ lisas Rohumaa.

 

Üheksa heliteose autorid on hinnatud jazzmuusikud, ansamblite liidrid ja heliloojad ning igaüks neist on valinud endale põnevad loovpartnerid – Maria Faust ja Kirke Karja, Kadri Voorand ja Kristjan Randalu, Mingo Rajandi ja Meelis Vind, Holger Marjamaa ja Raun Juurikas, Mairo Marjamaa ja Sander Mölder, Peedu Kass ja Siim Aimla, Raul Sööt ja Aleksander Paal, Joel Remmel ja Paul Daniel ning Tanel Ruben, Jaak Sooäär, Ivi Rausi ja Laura Põldvere. Solistid on kas heliloojad ise või nende poolt valitud tippmuusikud. Kaasa teevad Politsei- ja Piirivalveorkester, erinevad keelpillide kooslused ning koor.

 

„9 hümni vabadusele“ toimub Jõulujazzi avakontserdina 28. novembril kell 19.00 Alexela Kontserdimajas. Projekt valmib Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostööna. Piletid tulevad müügile 13. juunil kell 10.00 Piletilevi müügipunktides ja kodulehel www.piletilevi.ee. Kontserdist toimub otseülekanne ERRi tele- ja raadiokanalitesse.

 

„9 hümni vabadusele“ kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi. 2018. aastal on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aasta. Lähemalt EV100 muusikaprogrammi ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

 

Festival Jõulujazz 2018 toimub 28. novembrist kuni 15. detsembrini. Avakontserdi „9 hümni vabadusele“ piletid on müügis alates 13. juunist ja ülejäänud programm avalikustatakse sügise alguses. Jõulujazzi avakontsert „9 hümni vabadusele“ toimub koostöös Eesti Jazzliiduga. Jõulujazzi toetavad Jazzkaare kuldsponsor Danske Bank, peasponsorid KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Ametlik majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid on BMW, Tallink, Aktaprint ja Reval Café. Jõulujazzile panevad õla alla Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet.