EESTI JAZZLIIT

Jazzliit x Triigi Filharmoonia: Kirke Karja + Sireenid / I Think You’re Awesome (Taani) 12. augustil


Juba neljandat suve on Eesti Jazzliidu lavaks Triigi Filharmoonia. Eesti Jazzliit ja Triigi Filharmoonia alustasid 2020. aastal uue koostöövormiga – mastaapsete teoste tellimine Eesti jazzmuusikutelt ning nende esitamiste produtseerimine.

12. augustil kell 18:00 astuvad Saaremaal, Triigi Filharmoonias lavale Kirke Karja + Sireenid ja kollektiiv I Think You’re Awesome Taanist.

 

Kirke Karja + Sireenid (Eesti)
Spetsiaalselt Triigi Filharmoonia lava jaoks loodud kontsertkava „Sireenid“ on saanud inspiratsiooni laevade ja kiirabiautode sireenidest, merel seilajate surma ihkavatest mütoloogilistest olenditest ja maismaal paiknevatest eluohtlikest kuumasaartest. Kirke Karja uudislooming sünnib koostöös kliimamuutuste spetsialisti Kaarel Karoliniga, kes on kirjutanud Triigi Filharmoonias esiettekandele tuleva teose tekstid.
Kontserdi muudab eriliseks kolme omanäolise ja särava laulja, Jana Küti, Elina Martinsoni ja Anett Tamme panus. Lisaks pianist Kirke Karjale kuuluvad ansamblisse veel trummar Ramuel Tafenau ja elektrooniliste instrumentide võlur Raimond Mägi.

Kirke Karja – klaver, helilooja
Jana Kütt – vokaal
Elina Martinson – vokaal
Anett Tamm – vokaal
Raimond Mägi – elektroonika
Ramuel Tafenau – trummid
I Think You’re Awesome (Taani)
I Think You’re Awesome esitab värsket, žanripiire painutavat moodsat muusikat, mis on joovastav segu americana’st, Aafrika rütmidest, põhjamaistest juurtest ja indie-popist.
Esinedes kodumaal Taanis täissaalidele ning olles korduvalt nomineeritud jazzi kategoorias Taani muusikaauhindadele ja pälvinud üle miljoni kuulamise Spotify platvormil, on nad jätnud tugeva jälje nii Taani kui ka rahvusvahelisele džässimaastikule.
Põhikoosseisus sekstetina tegutsev ansambel on teinud sageli koostööd ka teiste artistidega, alates klassikalisest keelpillikvartetist Taïga ning lõpetades maineka bigbändiga Aarhus Jazz Orchestra, kellega avaldati 2022. aasta kevadel uus album, süit „The Good Fight“. Ainulaadse helikeelega I Think You’re Awesome pakub oma energilistel live-kontsertidel piirangutevaba muusikat ja nauditavat õhustikku.
Jens Mikkel Madsen – bass
Alex Jønsson – kitarr
Morten Kærup – kitarr/bandžo
Lars Fiil – klahvpillid
Frej Lesner – löökpillid/elektroonika
Andreas Skamby – trummid
Piletid saadaval Piletikeskuses ja Piletilevis
*Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.
Lapsele kuni 7 a (k.a.) sissepääs tasuta, juhul kui istub piletiga saatja süles.