EESTI JAZZLIIT

Jazzliidu 16. hooaja kevadprogramm toob kuulajateni 41 kontserti 11 linnas

Eesti Jazzliit avalikustas oma 16. hooaja kevadprogrammi. Liidu üle-eestiline kontsertprogramm on platvormiks mitmekülgse kontsertprogrammiga jazziklubide tekkele, seades eesmärgiks korraldada kontserte ka uutes paikades üle Eesti. Samuti sõnastas Liit hiljuti uue programmistrateegia.

“Kindlasti rõhume ka hooaja teises pooles jätkuvalt mitmekülgsele ülevaatele valdkonna hetkeseisust. Meie soov on soodustada omaloomingut, noori, juba tunnustatud esitajaid, tugeva kontseptsiooniga eriprojekte, mis ergutavad valdkondadevahelist koostööd, lisaks koordineerime välisvahetusi. Oleme kontserdikorraldusega liikunud edasi strateegilises suunas, seades pikaajalisemaks eesmärgiks jazzkontsertite toimumise üle Eesti, mida saame vastavalt toetustele ja võrdse regulaarsusega edasi arendada. Liidu eesmärkide alla kuuluvad nii kontserdikorraldus kui ka valdkonna terviklikum katmine hariduse, pärandi ja rahvusvahelistumise vallas, mida saame samuti läbi oma programmi esile tuua,” sõnab Ave Tölpt, EJLi tegevjuht.

Anett Tamm, EJLi programmijuht, lisab: “Eesti Jazzliidu 2020. aasta kevadprogramm on tasakaalukas ja külluslik kogum uudisloomingu esitlustest, harukordsetest välis- ja eriprojektidest ning värsketes koosseisudes üles astuvatest publiku lemmikutest. Programm on valminud koostöös üle-eestiliste jazziklubide kohalike korraldajatega, võtab arvesse toimumispaikade sihtrühmade eelistusi ja ootuseid, ohverdamata seejuures uusi ja värskeid elamusi tõusvatelt talentidelt ning eksperimentaalsema muusikakäsitlusega koosseisudelt.”

Programmis on 41 kontserti 11 linnas ja kokku astub üles 21 koosseisu. Kevadel toimub samuti 39. korda Tudengjazzi festival. Tudengijazz on leidnud oma kindla koha muusikafännide hulgas ja toob kokku nii noort publikut kui ka muusikuid. Samuti asutakse kevadel planeerima uut 17. hooaega.

Pileteid müüb Ticketer.

[addtoany buttons=”facebook,email”]