EESTI JAZZLIIT

Ingrid Hageli uus plaat “New Beginning” väljendab muusiku uut etappi elus

 

14. märtsil ilmus jazzviiuldaja Ingrid Hageli uus album New Beginning artisti enda labelil WinterDream Music. Kaasa musitseerivad Raul Sööt saksofonil, Jason Hunter trompetil, Marek Talts kitarril, Martin-Eero Kõressaar bassil ja Eno Kollom trummidel ning Tomas Trulsson (SWE) külalisena flöödil.

Plaadil on 9 lugu, milleks on Hagel saanud inspiratsiooni tõsielust enda ümber viimase paari aasta jooksul.

“Minu kompositsiooni põhielemendiks on alati olnud meloodia. Seekord tekitas aga meloodiate komponeerimise kõrval, mida mängivad tenorsaksofon ja trompet, dubleeritud flöödiga, minus suure inspiratsiooni laengu ja muusika plaadil saigi suuremale koosseisule seatud,”

selgitab Hagel.

Vastukõlaks soolopillidele kõlavad mänglevasse rütmisektsiooni kuuluva kitarri saatepartiid, ning ka omakorda kõrvalmeloodiad ning trummi biit ja bassikäigud.

Pikalt Taanis elanud Hagel on olnud Eestis tagasi paar aastat.

“New Beginning on plaadi nimilugu, mis on kui voolav jõgi oma käänakute, madalike ja sügavikega ning sillerdavalt puhta veega. See alguse meloodia ja -tunne sümboliseerib uue etapi algust minu elus,”

lisab Hagel.

Lugu Dunes maalib Taani läänerannikul mereäärsed hiiglaslikud liivaluited – suursugused ja lopsakad – nii kaugele kui silm ulatub.
Beautiful thing räägib raskustest ja ilust lähisuhetes. Tundest, mis muutub ja mälestusest mis jääb alatiseks.
Pine Trees on meloodia pikkadest kuuskedest minu akna taga, mis on alati kindlalt seal ükskõik mis minuga päevade jooksul juhtunud on. Ilu selles on millegipärast kurb. Ei teagi miks. Kas midagi on püsiv? Kas isegi need kuused püsivad?
Breathless on järgmine teema. See kirjeldab tunnet, mis võtab sind hingetuks – elu oma kõige ilu ja sündmustega on kohati hingemattev.
One of a kind on lugu eneseusu säilitamisest ja ellujäämisest.
Thinking of you on kaotatud, meie hulgast lahkunud sõbrast.
Decorum on liigne vaoshoituse meloodia, mida soovib lõhkuda kitarri häiriv toon ja väljapursked.
Wannabe on lapsik püüe olla keegi väga populaarne ja äge, mis on aga pelgalt tahe saada imetlusväärseks ilma enda hingepõhja laskumata.

Plaati võib kuulata internetiportaalides ning ka osta otse Hageli käest. Ootame ja vaatame, ehk saab plaadiesitluskontserdile Philly Joe’s jazziklubis 7. mail ja 21. mail Viljandis Rüki galeriis.

Jälgige minu kontserttegevust minu interneti portaalidel:
Kodulehte
Facebooki
Spotifyd

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]