EESTI JAZZLIIT

Kirke Karja teosed kõlasid Euroradio Jazz Orchestra esituses

9.-10. novembril toimusid Lätis Euroradio Jazz Orchestra kontserdid, kus tulid esitamisele Baltimaade heliloojate, sealhulgas Kirke Karja teosed.

Euroradio Jazz Orchestrasse kuulus 17 muusikut erinevatest Euroopa riikidest ja USAst ning kolm heliloojat/dirigenti Balti riikidest- Kirje Karja (Eesti), Dainius Pulauskas (Leedu) ja Karlis Vanags (Läti). Euroradio Jazz Orchestra on projektorkester, mis tegutseb alates aastast 1965 ja mille tegevust juhib European Broadcast Union. Igal aastal esinetakse erinevates riikides, sel korral toimus kaks kontserti Lätis.

Kirke Karja (Foto: Rene Jakobson)

Kirke Karja sõnul oli orkestrantide tase oli meeletult tugev ja ühtlane. “Kõik olid tugevad rühmamängijad ning individuaalselt äärmiselt huvitavad muusikud. Kõik orkestrandid kirjutavad ise muusikat, on bändiliidrid ja mitmetel on isegi oma orkestrid!” rääkis Kirke. Eestist osales selles projektis veel Mairo Marjamaa, kes mängis altsaksofoni.

Kirke sõnul oli selles projektis osalemine tõeline au. “Ma pole varem nii vastutusrikast ja mahukat tööd teinud ei helilooja ega dirigendina. Kuna paljud muusikud olid mulle juba varasemast ajast tuttavad, oli nendega koostööd teha eriti lihtne ja meeldiv. Orkestrantidel oli tööeetika väga paigas, iseseisvalt viidi läbi eraldi rühmaproove ja tehti mullegi ettepanekuid, kuidas ja mida rohkem harjutada või paremini dirigeerida. Mulle sobib selline koostöövorm väga hästi.” kommenteeris orkesteri kõrget tööeetikat ja positiivset koostööd Kirke.

Rohkem infot SIIT.

Kontserdisalvestatus Cesisest leitav SIIT.