EESTI JAZZLIIT

Esita oma lemmik jazzartist jazziauhindadele!

Jazzkaar ja Eesti Jazzliit ootavad kuni 1. märtsini kandidaate Danske Jazziauhinnale, samuti Aasta Jazziedendaja, Aasta Jazzansambli ja Noore Jazzitalendi auhinnale. Sel aastal on lisandunud ka Aasta Jazzihelilooja auhind. Esita oma oma kandidaadid siin.

Danske Banki Balti ettevõtete panganduse direktori Tõnu Vanajuure sõnul on tunnustus ühtviisi oluline nii kogenud tegijatele kui ka noortele talentidele. „Erilist rõõmu teeb, et just noorte muusikute pink on aasta-aastalt muutumas aina pikemaks ja eriilmelisemaks. Paljutõotav järelkasv kinnitab, et Eesti džäss on heas toonuses nii praegu kui ka aastate pärast,“ lisas Vanajuur.

Läinud aastal pälvis Aasta Jazzansambli auhinna Peedu Kass Momentum. Trio eestvedaja Peedu Kassi sõnul andis Aasta Jazzansambli tiitel juurde enesekindlust, et tegeletakse õige asjaga. „Eelmisel hooajal jõudsime lisaks esinemistele Eestis ka mitmetele välislavadele. Publiku tunnustus Eestis on kindlasti olnud abiks ka väliskontsertidel,“ lisas Kass.

Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid jazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on aastatel 2007-2017 pälvinud Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Siim Aimla, Raivo Tafenau, Kristjan Randalu, Villu Veski, Taavo Remmel, Meelis Vind, Kadri Voorand, Maria Faust ja Mart Soo.

Foto: Rene Jakobson

Danske Jazziauhinna kõrval annavad Danske Bank, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, millega tunnustatakse noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustatakse nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinnale saavad kandideerida kuni 26-aastased andekad muusikud, kes on saavutanud häid loomingulisi tulemusi ja on eakaaslastest tegusemad ja silmapaistvamad. Noore Jazzitalendi auhinna on aastatel 2007-2017 pälvinud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel-Rasmus Remmel, Kaspar Kalluste, Holger Marjamaa, Kirke Karja, Aleksander Paal, Heikko Remmel ja Janno Trump.

Kümnendat korda antakse välja Jazziedendaja auhinda. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Danske Banki, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Esimese Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Narvas Boris Paršin, 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt, 2012. aastal Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann, 2013. aastal Valter Ojakäär oma panuse eest Eesti jazzi, 2014. aastal Guido Kangur ja Pille Lukin regulaarse kontserttegevuse ja festivali Sõru Jazz korraldamise eest, 2015. aastal kitarrist Tiit Paulus panuse eest jazzmuusika õpetamisse, 2016. aastal Philly Joe’s jazziklubi, mis on saanuks jazzmuusikute ja jazzisõprade meeliskohtumispaigaks ja 2017. aastal jazzmuusikute ja muusikasündmuste fotodele jäädvustaja Rene Jakobson.

Kolmandat korda antakse välja Aasta Jazzansambli tiitel innustamaks kollektiivide omaloomingut ja kontserttegevust. Kandideerida saab loominguliselt aktiivne kollektiiv, mille koosseis on vähemalt duo ja mis on edukalt tegutsenud vähemalt kolm aastat. Ansamblil peab olema ilmunud üks album. 2016. aastal võitis esimese Aasta Jazzansambli tiitli Estonian Voices ja 2017. aastal Peedu Kass Momentum.

Esimest korda antakse välja Aasta Jazzihelilooja tiitel. Auhinna eesmärk on tunnustada jazziheliloojaid, kes panustavad meie valdkonna muusikalise pärandi loomisse ning teevad koostööd muusikutega nii Eestis kui ka väljapool. Kandideerida võib loominguliselt viljakas jazzihelilooja/loominguline rühmitus, kes on viimase aasta jooksul silma paistnud oma heliloominguga ja/või kellelt on tellitud teoseid. Teos peab olema noodistatud ja kontserdil ette kantud.

Palume kandidaadid esitada vajutades siia lingile ning kõigi panustajate vahel loosime kutse kahele Jazziauhindade üleandmisele ning sellele järgnevale kontserdile. 2018. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks 25. aprillil kell 21 The Bad Plus (USA) kontserdil Vabal Laval. Jazziauhindade kandidaate saab esitada kuni 01.03.2018.

Lisainfo: Merli Antsmaa, merli@jazzkaar.ee.

Esitamise link: https://goo.gl/forms/UoYK0cBrSnPnX6R82