EESTI JAZZLIIT

Eesti pikima traditsiooniga festival, Tudengijazz, teeb üle Eesti 22 show-case kontserti

38. korda aset leidev Tudengijazz (TUJA) festival toob 4.–8. märtsini üle Eesti lavadele kasvava jazzkultuuri Eestist, Rootsist, Norrast, Leedust ja Prantsusmaalt. Festivalil astub üles 11 koosseisu ning antakse 22 showcase kontserti Tallinnas, Pärnus, Sillamäel, Viljandis ja Tartus.

Festivalil esinevate koosseisude valiku tegemine 18 sooviavalduse seast ei olnud lihtne. “Valiku tegemisel jõudsime tõdemusele, et meil on jätkuvalt jõudsalt arenev jazzmuusika ringkond, mille üle on igati hea meel ning oleme rahul, et instrumentaal- ja vokaalansamblite osakaal programmis kajastub lõpptulemuses võrdsena,” selgitab Ave Tölpt. Züriisse kuulusid veel ka Lauri Kadalipp, Jaak Sooäär ja Kirke Karja Eesti Jazzliidust, Anu Luik Jazzkaarest ja muusik ning produtsent Taavi Paomets. Kokku kandideeris festivalile 18 koosseisu.

“Žüriina panime eelkõige rõhku sellele, et valitud koosseisud moodustaksid huvitava terviku, oleksid omanäolised ja haaraksid lisaks heale kvaliteedile kaasa samuti erinevaid sihtrühmi, andes võimalikult mitmekülgse ülevaate praegusest noorte jazzmuusikute tegevusest. Olulist osakaalu omab alati ka ansambli tervikliku kontseptsiooni esitlus ning küpsusaste just selle festivali kontekstis,” selgitab žürii esimees Ave Tölpt.

Tudengijazzil astuvad üles:
Ingrid Rabi Kvintett
Tobias Tammearu Trio feat Allan Jürgens
Pihlap.uud
Titoks
Miss Rei Group
Sideman
The Nosolum (LTU)
Equinox Trio (FRA)
Dark Sun (SWE)
Bright Moon (SWE)
Kongle Trio (NOR)

Eesti Jazzliidu eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid. 2004. aastal loodud Eesti Jazzliit kuulub aastast 2006 European Jazz Networki.

Rohkem infot: Maris Aljaste,
5660 1929,
maris@jazz.ee