EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliit lõpetab oma 17. hooaja suurejoonelise kontserdiga

 

Tähistamaks tänavuse kummalise jazzihooaja pidulikku lõppu, astuvad 29. mail Vaba Laval esmakordselt ühele lavale kaks Eesti jazzi raskekahurväge – jazzfunk gruuvimasin JT Conception ja ambitsioonikas bigbänd New Wind Jazz Orchestra.

Kontserdil saab kõlama JT Conceptionile kirjutatud Janno Trumbi looming, sedapuhku bigbändile arranžeerituna. Tegemist on ühe noorema generatsiooni silmapaistvama muusikuga, kes on lava jaganud pea kõikide kodumaiste artistidega. Esitusele tuleb teoseid nii Conceptioni albumitelt „One” ja „Wait For It” kui ka täiesti uut heliloomingut. Muusika, mida Janno on JT Conceptionile aastate jooksul loonud, on tugevalt inspireeritud just bigbändi kõlavärvidest, mistõttu on tegemist muusiku kauaaegse unistuse täitumisega.

JT Conception on bassist Janno Trumbi poolt kokku kutsutud ning tema loomingut esitav 10-liikmeline gruuviorkester. Kodumaiste muusikagurmaanide südamed võitis bänd jazzi, rokki ja funki sulatava särava muusikaga juba oma esimeste kontsertidega 2015. aastal. JT Conception on pälvinud hulga nominatsioone ja auhindu kohalikul muusikaskeenel, nimistut kroonib Aasta Jazzansambli tiitel eelmisest aastast. Lisaks kodumaisele edule on kollektiiv endale nime teinud ka Baltikumi jazzifännide seas.

New Wind Jazz Orchestra on kokku kutsutud eesmärgiga edendada Eesti jazzorkestrite kultuuri, anda aktiivselt kontserte ning teha koostööd Eesti ja välismaa orkestrijuhtidega. Seda kõike on kahe ja poole tegutsemisaasta jooksul tehtud väga edukalt. Saksofonimängija Lauri Kadalipu eestvedamisel kokku saanud bigbänd armastab end proovile panna uute väljakutsete ning professionaalsust nõudva repertuaariga.

New Wind Jazz Orchestra dirigent Lauri Kadalipu sõnul on tänavune Jazzliidu hooajalõpu kontsert väga eriline: „Kes on JT Conceptioni repertuaariga tuttav ja kontserdil käinud, teab, et see bänd ei ole väike – laval on 10 inimest ning see energia, mis nendest pillidest publikuni jõuab, ei jäta kedagi külmaks. Nüüd kujutage ette, kui see bänd ühendab väed jazzorkestriga. Võtke kaasa oma kaaslane, sõber, kellest kinni haarata, sest see gruuviorkester tagasi ei hoia ning pärast pikka pausi kontsertidest viib teid elamustega teisele planeedile. Ma ei suuda mõelda paremat kooslust, millega saata ära see kodune hooaeg, kus kontserte sai kuulata vaid interneti vahendusel.”

Kontserdi piletid on müügil Piletilevis.

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]