EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliit ja Eesti Ajaloomuuseum esitlevad: 12. august kell 19 Jana Kütt Trio näituse”„Jazz idealism 1967” laval!


Kontsert toob publiku ette noored jazzmuusikud Jana Küti, Tobias Tammearu ja Robert Rebase, kes esitavad armsaks saanud laule Uno Naissoo, Evald Vainu, Arne Oidi, Raimond Valgre jt heliloojate sulest. Klassikalisele repertuaarile lisaks jätavad esinejad endale vabaduse interpretatsiooniks ja improvisatsiooniks, suhtudes siiski aupaklikult laulude esialgsesse olemusse. Kindlasti on oodata imekaunist emakeelset vokaaljazzi.

Jana Kütt on lauljatar, helilooja ja arranžeerija. Oktoobris 2017 ilmus tema esikplaat „Värvid“ koosseisuga Jana Kütt Group, mis esitab noore lauljanna progressiivsete ja põhjamaiste mõjutustega jazz-omaloomingut. Jana õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazz-laulu ning Rootsis Göteborgi Muusika- ja Draamaakadeemias. 2016. aastal osales Jana rahvusvahelisel jazz-konkurssil Riga Jazz Stage, kus jõudis ka superfinaali.

Näituse „Jazz idealism 1967″ keskmes on festivalil osalenud inimesed, kelle jaoks džäss oli maailmavaade, aade ja elustiil ning nende eetika ja eneseteostuse alus. Osalenute mõttekäigud kutsuvad meid kaasa audiovisuaalsele rännakule, kus ajaloo taustal ärgitatakse esitama küsimusi idealismi ja tegelikkuse ning võimu ja vaimu suhete ajatutel teemadel. Näitus tugineb muusikaajaloolase Heli Reimanni festivaliteemalise uurimistöö käigus kogutud materjalidele. Festivalist on ilmumas raamat „Tallinn’67 jazz festival: myths and memories”.

Kontserdile eelneb näituse tutvustus algusega kl 18:15.

Kontserdi korraldamisel lähtutakse Vabariigis kehtivatest sündmuste korraldamise võimalustest. Kõige täpsem info alati Jazzliidu kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites.

Kaunist emakeelset vokaaljazzi saab kuulata 12. augustil kell 19. Rohkem infot vaata näiteks Facebookist.

 

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]