EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliit alustab 4. jaanuaril oma viieteistkümnendat kevadist hooaega

Eesti Jazzliit tähistab aastal 2018/2019 oma 15. tegutsemisjuubelit ning alustab kevadist hooaega suurejoonelise jazzipeoga NO Jazziklubis (Sakala 3, Tallinn). Õhtu jooksul astub üles majabänd (Tanel Ruben – trummid, Andres Alaru – kontrabass, Vladimir Võssotski – klaver, Ivo Lille– saksofon) ning lava on avatud kõikidele jazzisõpradele.

Eesti jazz tähistas möödunud aastal oma 100. sünnipäeva ning Eesti Jazzliit tähistab sel hooajal oma 15. tegutsemisaastat. Eesti jazzi ajaloo lühiülevaade on kättesaadav Eesti Jazzliidu kodulehel – https://www.jazz.ee/eesti-jazz.

Talv-kevad 2019 perioodi jooksul toob Eesti Jazziliit lavale kontserte üle Eesti kokku kümnes jazziklubis. Lisaks regulaarsetele igakuistele kontsertidele Tallinna NO Jazziklubis ja Tartu Aparaaditehases paiknevas Erinevate Tubade Klubis, toimuvad kontserdid ka Kuressaares asuvas KEK- is, Haapsalu Jazzklubis, Rakveres Bueno Vista Sofa Clubis, Sillamäel Jazz Time Clubis, Viljandi Jazziklubis, Võru Jazziklubis, Valga Jazziklubis WALK ja Pärnus Endla Jazzklubis.

Üles astuvad andekad ja säravad Eesti jazzmuusikud esitades eriilmelisi kavasid, kellest paljud toovad kuulajateni ka värskelt plaadi kujul ilmunud loomingut. Ivi Rausi ja Tiit Born esitlevad heliloojast suurkujule pühendatud albumit “Aitäh, Kustas Kikerpuu!”, Sooäär/Yaralyan/Ounaskari lasevad kõlada sügisel välja antud plaadi “A Shooting Star” teostel ning pianist Madis Muul tutvustab uudisteoseid koos oma hextetiga. Kontsertprogrammi rikastavad tribüüdid muusika maailmanimedele, nende seas Jamie Cullum ja Roisin Murphy. Lavale astuvad kodumaa jazzivirtuoosid uues koosseisus SPAR, hõbehääl Helin-Mari Arder koos kvartetiga, maheda tämbriga Susanna Aleksandra erinevate koosseisudega ning Hispaaniast pärit laulja Isabel Bermejo koos Kaspar Uljasega. Mingo Rajandi Kvintett ja Tanel Ruben & Victoria koosseisudes kohtuvad laval tuntud ja armastatud eesti muusikud, aastataguse Etta James’i tribüüdi noor tõusev täht Rita Ray (Kristi Raias) toob publiku ette omaloomingulise kava ning märtsikuus saabub Itaaliast kodumaa lavadele külalisesineja Lorenzo de Finti’s Quartet. Samuti leiab 14.-17. märtsil taas aset juba 37. aastat järjest toimuv tudengitele suunatud festival Tudengijazz.

Eesti Jazzliidu eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja –muusikutest ning korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel.

Lisainformatsioon:
Ivi Rausi-Haavasalu
Eesti Jazzliidu tegevjuht
E-post: ivi@jazz.ee
tel: +372 511 2280