EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliidu uus visuaalne identiteet teeb kummarduse jazzi põnevatele käikudele

Eesti Jazzliit esitleb uut visuaalset identiteeti, mille on loonud graafiline disainer Jorven Viilik. Logo ja selle kirjatüübi autoriks on Šveitsis resideeruv auhinnatud Eesti tüpograaf Aimur Takk.

Eelmine logo ja visuaalne identiteet, mille oli kokku pannud varasem Liidu hea koostööpartner agentuur Refleks, keskendus jazz.ee domeenile. Uue identiteedi loomisel seati eesmärgiks tuua Eesti Jazzliit esile organisatsioonina ning anda läbi visuaalse keele head alguspunktid erinevatele strateegilistele eesmärkidele, mida Liit endas kannab. Seega korraldati sel kevadel suunatud konkurss seitsmele graafilisele disainerile, mille võitis Jorven Viilik.

Jazzliidu tegevjuht Ave Tölpt ütleb, et soov oli luua visuaalne identiteet, mis toetaks Liidu erinevaid tahke: “Oleme arenenud võimekaks esindusorganisatsiooniks ja kompetentsikeskuseks, samuti tegutseme kontserdikorraldajana nii Eesti kui ka rahvusvahelisel tasandil. Läbi uue näo on koondunud meie tegevused ühtse terviku alla, mida on võimalik tulevikus mitmeti edasi arendada.” Organisatsiooni visuaalne identiteet räägib alati kõnekalt selle kandja lugu. “Usume, et värskendatud visuaalne keel toob esile nii jazzis peituvad iseloomulikud jooned kui ka toetab meie püüdlusi liikuda edasi tugevama organisatsioonina,” ütleb Tölpt ja lisab, et Liidu areng on olnud pidevas tõusujoones, mida peavad toetama nii asjatundlik sisu kui ka keel.

Identiteedi loonud graafiline disainer Jorven Viilik sõnab, et Jazzliidu uus visuaalne identiteet teeb oma rütmi, modernsuse ja mängulisusega kummarduse jazzmuusika ootamatutele käikudele ja värvikatele lahendustele. Aimur Taki logo tüpograafia minetab klassikalised piirangud ning graafiliselt on tähti maksimaalselt abstraheeritud, et tekiks väli, mis annab ruumi tõlgendusteks.

Jorven Viilik jätkab Eesti Jazzliidu graafilise disainerina ning sügisel tuleb müüki ka piiratud koguses meeneid, näitena Jazzliidu uue graafikaga pusad, millel soovitame silma peal hoida Liidu Facebooki lehel.

Uue logo saab alla laadida SIIT.

Rohkem infot:
Anni Metstak
Turundus- ja kommunikatsioonijuht, anni@jazz.ee

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]