EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliidu kontserttuur “Jazzilaulupidu” vallutab Eestimaa!

“Jazzilaulupidu” on laulupeo 150. juubelile ja Eest jazzi 101. sünnipäevale pühendatud kontserttuur, mis rändab juunikuus 6 Eesti maakonda, et kinkida rahvale lähenevate laulupeo juubelipidustuste puhul tasuta kontsertelamusi. Jazzilaulupeo kontsertkavad koosnevad laulupeo repertuaarist ning rahvamuusika suurkujude heliloomingust, mille arranžeeringud on mõjutatud jazzmuusikast.

Kontserttuurile on kaasatud armastatud Eesti jazzmuusikud ja ansamblid: kitarrist Andre Maaker sooloplaadi “Meie laulu pidu” esitlustega, Tormis Quartet (Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel) ja ansambel Ajaväli, kes esitavad Raun Juurikase seadeid laulupeo lauludest koos solisti Liisi Koiksoniga.

Kontserttuur “Jazzilaulupidu” toimub:
7. juunil kell 20.00 Võrumaal, Võru Jazziklubis: Andre Maaker “Meie laulu pidu”
8. juunil kell 20.00 Saaremaal, Saare KEK’is: Tormis Quartet
10. juunil kell 21.30 Pärnumaal, Tori kirikus: Ajaväli
13. juunil kell 19.00 Viljandimaal, Sakala keskuses: Ajaväli
15. juunil kell 16.30 Valgamaal, Valga keskväljakul: Andre Maaker “Meie laulu pidu”
25. juunil kell 21.00 Ida-Virumaal, Narva kolledžis: Tormis Quartet

Andre Maakeri “Meie laulu pidu” on mõtteline järg viis aastat tagasi ilmunud plaadile “Minu laulu pidu” – nii kõlavad ka sellel kontserdil laulupidude laulud seatuna akustilisele kitarrile. Tormis Quartet (Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel) esitab Veljo Tormise loomingut jazzi improvisatsioonilises keskkonnas. Ansambel Ajaväli toob kõlamaailmade valdaja Raun Juurikase eestvedamisel fookusesse valiku rõõmu ja soojuse energiaga täidetud eesti heliloojate lugusid läbi aegade. Koosseisu kuuluvad veel armastatud lauljatar Liisi Koikson, muhe kitarrivirtuoos Andre Maaker, võimekas kontrabassist Peedu Kass ning noor ja silmapaistev löökriistamängija Martin Petermann.

Kontserttuuri korraldab Eesti Jazzliit koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Võru Jazziklubi, Saare KEK’i, Viljandi Sakala keskuse, Tori rahvamaja, Narva kolledži, Valga kultuurikeskise ning maakondade kohalike laulu- ja tantsupeo kuraatoritega. Jazzilaulupidu toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:
https://www.jazz.ee/live-jazz/