EESTI JAZZLIIT

EESTI JAZZLIIDU JA NARGENFESTIVALI PRESSITEADE 07. juuli 2021 Naissaarel saab jazzi: Maria Faust Jazz Catastrophe esitleb Nargenfestivalil 13 aasta erilisemaid palasid

Maria Faust. Foto: Kaupo Kikkas

Juba pühapäeval, 11. juulil kl 19:30 annab Omari küünis Naissaarel kontserdi karismaatiline ja ekstsentriline helilooja ning saksofonist Maria Faust Jazz Catastrophe. “13 aastat, 13 albumit, 15 auhinda, mustmiljon kontserti, mõned suured õnnestumised ja korralikud läbikukkumised. Maria Faust vaatab üle ja jagab oma kallihinnalist pillilugude kogu, mis on loodud ajavahemikul 2008–2021,” annab Faust aimu Naissaarel kuulajateni jõudvast muusikast.

Faust on loonud naljatades termini „menstruaaljazz“ – ettearvamatu muusikažanri, mis kasvab ja kahaneb nagu kuu koos ookeani tõusu ja mõõnaga. Iga lugu ja laul, iga bänd ja kontsert, iga päev ja kuu ja aasta toovad kaasa uued toonid. Uus on vana ja vana on uus ning Looja on naine. Seekordsel kontserdil astub Maria Faust üles koos Taani muusikute Lars Pilgaardi (kitarr) ja Anders Vestergaardiga (trummid), luues nõnda mõnusa sümbioosi naiselikkuse-mehelikkuse vahel. Trio helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel bigbändi, klassikalise muusika ning vabaimprovisatsiooni.

Fausti on tunnustatud mitmete auhindadega nii Eestis kui Taanis, kus muusik vaheldumisi kodumaaga resideerub. Neist värskeim on aasta 2020 parima eksperimentaalalbumi tiitel projekti „Sacrum Facere“ teise plaadiga „Organ“, mis nimetati tänavu ühtlasi ka Eesti Muusikaauhindade parimaks jazzalbumiks. 2019. aastal andis Taani heliloojate ja laulukirjutajate ühing Faustile maineka auhinna nimega „Hæderspris” kui väljapaistvale ja Taani muusika skeenet muutnud heliloojale tema loomingu eest.

Pileti hind koos transpordiga on 40 eurot (sisaldab meretransporti, transporti Naissaarel ja kontserdipiletit), ilma transpordita 25 eurot. Pileteid saab osta Piletilevist, täpsem piletimüügiinfo Nargenfestivali kodulehel www.nargenfestival.ee

 

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]