EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare jazzilava taas Tallinn Music Weekil

25.–31. märtsini toimuv rahvusvaheline uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas festivali muusikaprogrammi. Kavasse kinnitati 168 esinejat 28 riigist, neist 71 Eestist.

Tänavu neljapäevast, 28. märtsist kuni laupäeva, 30. märtsini vältav TMW muusikaprogramm pakub taas valikut eksperimentaalsetest helidest tabelipopini, tantsubiitidest metalini ja folgist nüüdismuusikani. Tänaseks on programmi kinnitatud 168 esinejat 28 riigist, neist enim ehk 71 Eestist Järgnevad Venemaa 14 artistiga, Soome 13 artistiga, Ühendkuningriik 8,  Kanada 7 ja nii Valgevene kui ka Rootsi 5 artistiga. Kaugemate regioonide esindajatena leiab kavast muuhulgas Taiwani ja Jaapani muusikuid.

Kogu maailma helisid ja kõikvõimalikke žanreid ühendava TMW eesmärgiks on aga tänavu pakkuda võimalikult kompaktset ja keskendunud festivalikogemust.

Nagu juba TMW traditsiooniks saanud, on Telliskivi Vaba Lava ka tänavu džässi ja folgi päralt. Reedel, 29. märtsil esitlevad Eesti Jazzliit ja festival Jazzkaar seal oma kava, teiste seas põnevaid koostööprojekte nagu Eesti kitarristi Jaak Sooääre, Armeenia-Eesti bassisti Ara Yaralyani ja Soome trummari Markku Ounaskari triot, tuliuut Eesti-Leedu-Prantsusmaa koosseisu Captain Kirke and the Klingons ja armastatud Kadri Voorandit.

TMW 2019 muusikaprogrammi kinnitatud artistid:
https://tmw.ee/et/artistid

19:30 F# feat. Ivi & Laura
20:00 Madis Muul Hextet
20:30 Captain Kirke and the Klingons (Eesti-Leedu-Prantsusmaa)
21:00 Sooäär/Yaralyan/Ounaskari
21:30 Kadri Voorand “In duo with Mihkel Mälgand”
22:00 JT Conception
22:30 Shabat Quartet
23:00 MA