EESTI JAZZLIIT

Eesti jazzartistid jõudsid eesistumise ja EV100 välisprogrammi raames enam kui 3000 jazzifännini Soomes, Belgias ja Inglismaal

2017. aasta on Eesti jazzartistidele olnud tegus, inspireeriv ja edukas. Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva raames toimunud projekti “Jazzikingitus Euroopale” raames esines 7 bändi 12 kontserdiga kolmes Euroopa olulisemas kontserdisaalis ja jazzifestivalil. Kontsertidest sai osa üle 3000 muusikafänni ning Eesti jazzi kajastati rohkem kui 40 artiklis, raadiosaates, teleintervjuus ja online-meedias.

Pianisti Kirke Karja ja trummari Karl-Juhan Laanesaare kontserdiga 19. detsembril Tallinna lennujaamas lükati sisse võimas hoog 2018. aastale. Kirke Karja Kvartett on tänavu tuuritanud jazzifestivalidel ja -klubides Austrias, Saksamaal, Taanis, Venemaal, Prantsusmaal, Soomes ja Luksemburgis. “2017. aastal oleme läinud siit Tallinna lennujaamast Euroopasse esinema kokku täpselt 31 päevaks. Olen väga rahul, sest meil bändikaaslastega on õnnestunud leida selline klapp, mis ei lase pikkadel reisidel keerulistes olukordades tülli minna ega üksteist ära väsitada. Head kaaslased on vähemalt sama olulised kui kõik õnnestunud kontserdid ühtekokku,” märkis ansambli liider Kirke Karja.

2018. aasta tõotab taas Eesti jazzile rahvusvahelist edu –  äsja avalikustati uudis, et Kirke Karja Kvartett valiti Euroopa mainekamale jazzi-showcase festivalile JazzAhead Bremenis Saksamaal. Lisaks jõuavad järgmisel aastal Eesti jazzmuusikud festivalidele Cheltenhami jazzfestival ja Sage Gateshead Inglismaal, XJazz ja Elbjazz Saksamaal ja Pori Jazz Soomes.

Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu projektiga “Jazzkingitus Euroopale” jõudsid Eesti jazzartistid eesistumise ja Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi raames sellel aastal Brüsselisse Flagey keskusesse, Tampere Jazz Happening festivalile ning Euroopa ühele suurimale jazzfestivalile EFG London Jazz Festival. Projekt “Jazzikingitus Euroopale” saab teoks tänu Eesti Vabariik 100 ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskuse toele ning Eesti Suursaatkond Londonis ja Eesti muusikute pühendumisele.