EESTI JAZZLIIT

Eesti jazz jõuab laupäeval Gatesheadi jazzifestivalile Inglismaal!

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistame Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare eestvedamisel jazzkontsertidega Belgias, Inglismaal, Soomes ja Saksamaal. Sel nädalal jõuab Eesti jazz Gateshead International Jazz Festivalile, kus astuvad üles kolm Eesti bändi – Kadri Voorand Quartet, Heavy Beauty ja Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel. 

Gateshead International Jazz Festival 2018 toimub 6.-8. aprillini Gatesheadis, kus jazzartistide päralt on neli lava ning programmis leiab mitmeid maailma jazzi, souli ja funki staare. Laupäeval, 7. aprillil kell 15.00-18.00 esinevad festivalil kolm Eesti jazzi kollektiivi – Kadri Voorand Quartet, Heavy Beauty ja Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel. Lisaks kontsertidele püüab pilku Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare boks, mis tutvustab Eesti jazzmuusikat ja festivale.

Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel toob publikuni sügavalt läbitunnetatud ja alati kuulajaid kõnetava Veljo Tormise muusika jazzivõtmes. Kvartetil valmib peagi heliplaat Tormise loominguga Jaak Sooääre ja Kadri Voorandi seadetes.

Kadri Voorand on tuntud Eesti vokalist ja helilooja, esitades oma bändiga põhiliselt originaalloomingut, kus on ruumi improvisatsioonile, ning mida ehivad elektroonilised efektid. Voorandi loomingut on inspireerinud Eesti luule, kuid on ka originaaltekste.

Jazzi ja roki ääremail liikuv Eesti-Leedu ansambel Heavy Beauty keskmes on bass-saksofon – harva kasutatud, kuid ilusa ja võimsa kõlaga instrument. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama. Temaga liituvad laval tuntud eesti muusikud kitarrist Jaak Sooäär, bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea.

Kontsertinfo – http://www.sagegateshead.com/event/jazz-across-europe-3/

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazziloomingut ja muusikuid mainekatel Euroopa festivalidel. Jazzikingitus on juba jõudnud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval meie muusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale ja Soome ning peale Gatesheadi on minemas veel Saksamaale ja Soome.

Projekt “Jazzikingitus Euroopale” saab teoks tänu Eesti Vabariik 100 ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskuse ning Eesti Suursaatkond Londonis toetusele ja Eesti muusikute pühendumisele.

Eesti Jazzliit / www.jazz.ee

Jazzkaar / www.jazzkaar.ee

Eesti Vabariik 100 / www.ev100.ee