EESTI JAZZLIIT

Tuuli Pruul

 

 

“This is the Starti” puhul tuleb eraldi kiita nutikaid arranžeeringuid ja suurepärast sound’i, mis ei rõhuta ülemäära ühtegi instrumenti, kuid laseb pea kõigil nendest aeg-ajalt korraks soolostaarina särada. “This is the Start” on mänglev, vilgas ja paindlik ning kaugel sellest, et olla häirivalt pehme. Piisavalt õhuline ja samas igal juhul suveräänselt enesekindel.” ”
— Margus Haav, muusikakriitik (Postimehe Nädala plaat)


Tuuli Pruul
on laulukirjutaja ja pianist, kelle muusika pakub kuulajale poeetilis-filosoofilisi laulutekste, huvitavaid harmooniajärgnevusi ja rütmikat arranžeeringut. Autori omanimeline ansambel koosneb 13 muusikust, kelle hulgas on kolm unikaalse häälega vokalisti – Maarja Aarma, Pille-Rite Rei ja räppar ning freestyle’i meister Krick. Veidi ebatavaline puhkpillisektsioon trompeti ja nelja saksofoniga lisab lugudele põnevat tekstuuri. Ansambel esitab Tuuli Pruuli originaalloomingut, mis on haarav mikstuur jazzist, soulist, popist ja hip-hopist.

Tuuli Pruul on õppinud jazzi H. Elleri muusikakoolis, muusikaproduktsiooni ja kaasaegset kompositsiooni G. Otsa muusikakoolis. Ta on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia magistri pedagoogika erialal ja veetnud aasta Rootsis Malmö Muusikaakadeemias täiendades end laulukirjutamise ja arranžeerimise erialal.

Aastal 2021 asutas Tuuli Pruul oma stuudio nimega Kopli Sound Studio, kus ta tegeleb nii pilliõpetamise kui muusikaloomega. Stuudio asub loomelinnakus Põhjala tehas.

2022 oktoobris ilmus Tuuli Pruuli debüütplaat “This is the Start”. Festivalidest on koosseis Tuuli Pruul esinenud Tudengijazzil ja Jazzkaarel.

Tuuli Pruuli muusika ja tegemistega on võimalik tutvuda siin:
Koduleht: tuulipruul.com 
Youtube’i kanal: Tuuli Pruul
Instagram: Tuuli Pruul
Instagram: Kopli Sound Studio