EESTI JAZZLIIT

Toomas Rull

 

„Fantaasiarännakuteks interpreedile on kõige avatum muusika just jazzmuusika, sest oma hingeseisundiga võid sa silmapilkselt lennata ühelt õielt teisele või teiselt planeedilt kolmandale. Pidada maha üks lahing või istuda mugavalt tugitoolis.“
-Toomas Rull

Toomas Rull (sündinud 1965. aastal) on hinnatud löökpillimängija nii jazz- kui rokkmuusika maastikul ning pikaaegne pedagoog Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Ta on ka esimese eestikeelse trummiõpiku „Tom-tomm: mängi kaasa“ (2009) autor, mille ilmumise puhul tunnustati teda Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga.

Oma loominguga helialbumeid on tema nime all ilmunud kuus:
„Rull’s Royce – Rull’s Choice“ 2001
„Eesti hääled 1“ 2005
„Tom-Tomm“ 2009 (koos trummiõpikuga)
„Eesti hääled 2“ 2011
„Laul läks rändama. EH3“ 2013 (koos lauluraamatuga)
„Quotes“ 2016

Albumid „Rull’s Royce – Rull’s Choice“ ja „Eesti hääled 2“ esitati vastavalt aastatel 2003 ja 2012 aasta jazzartisti auhinna nominentideks. 2007. aastal pälvis Toomas Rull aasta jazzartisti tiitli koostöös põhjamaade muusikutega valminud albumi „Going North“ eest.
Ansambli Ultima Thule (kuhu kuulub ka Toomas Rull) kauamängiv „Jälgede jälgedes“ tunnistati Eesti Muusikaauhindade galal 2011 parimaks neljas kategoorias.
Kaasmuusikuna on Toomas Rull osalenud 86 helikandja (LP/CD/DVD) salvestamisel, lisaks veel kogumikud, lastelauluprojektid ja palju muud.
Aastast 1995 on Toomas Rull Zildjian artist.