EESTI JAZZLIIT

Robert Nõmmann

 

Robert Nõmmann on andekas noor bassist Tallinnast, kes tegutseb paljude muude ansamblite seas ka Titoksis ja Alfa Collective’is. Kontrabassi hakkas ta mängima 6-aastaselt ja esimese suurema kontserdi andis juba 13-aastasena pereansambliga CRASH Pori Jazzi lastelaval.
Praeguseks on Robert lavale astunud ligi 400 korral ja umbes viieteistkümnes erinevas riigis.

Robert Nõmmanni looming on jõudnud ka helisalvestitele:
Titoks „When Day Is Done“ 2018
Alfa Collective „Canvas“ 2018
Marianne Leibur „Marianne Leibur & Ansambel“ 2019

2013. aastal saavutas Robert Ungari üleriigilisel kontrabassikonkursil kolmanda koha.
2018. aastal oli ta Riga Jazz Stage konkursi finalist. Nii 2019. kui 2020. aastal on Robert olnud nomineeritud Titoksiga aasta jazzansambli tiitlile.

Robert on esinenud Eestis, Soomes, Lätis, Leedus, Venemaal, Kasahstanis, Norras, Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Saksamaal, Belgias, Luksemburgis, Prantsusmaal, Itaalias, Kreekas ja Ameerika ühendriikides. Märgilisemateks peab ta 2018. aastal toimunud ülesastumist Alfa Collectiviga Novus Inkubatoril Leedus, Euroopa tuuri Titoksiga ja ülesastumist Eesti saatkonna jõulukontserdil Moskvas. 2019. aasta viis ta Alpha Collective’iga Ateenasse Technopolis jazzfestivalile ning Titoksiga Ühendkuningriiki Ronnie Scott’s jazziklubisse.

Robert on õppinud muusikat Soomes, Ungaris ja Eestis. Kodumaal on ta lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning sügisel ootab teda ees ka vahetusaasta Rootsis Göteborgi ülikoolis.