EESTI JAZZLIIT

Ramuel Tafenau

 

Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitmete kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Joel Remmel Trio, Kalle Pilli Quintet, Paul Daniel, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Tallinna Kammerorkester, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland, Birgit Sarrap ja teised.
Ramuel peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchezi tipptehnilist trummimängu.

Ramueli trummimängu kuuleb järgmistel albumitel:
Elletuse „Ilu sõitis jõge pidi“ 2017
Hedvig Hanson „Talvine Soojus“ 2017
Marianne Leibur „Marianne Leibur & Ansambel“ 2019
Joel Remmel Trio „Sharp“ 2019
Ramuel Tafenau „Gather Around“ 2019
Debüütalbumilt „Gather Around“ leiab kaheksa Ramueli enda kirjutatud ja produtseeritud instrumentaalpala, mille juured ulatuvad tema varajasse nooruspõlve, mil ta lisaks klaveri- ja trummiõpingutele alustas omaloomingu kirjutamisega.

Detsembris 2015 pälvis ta Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt välja antud Uno Naissoo nimelise stipendiumi.

Mitmed erinevad koosseisud ja ettevõtmised on viinud Ramueli lavalaudadele üle Eesti, samuti mitmetele festivalidele ja tuuridele Soome, Rootsi, Venemaale, Saksamaale ja Horvaatiasse.

Ramuel on lõpetanud Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse ja helidisaini ning Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Toomas Rulli käe all. Ta täiendab end hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzmuusika trummide erialal ning tegeleb aktiivselt omaloomingu kirjutamisega.