EESTI JAZZLIIT

Raimond Mägi

 

„Jazzmuusika juures võlub mind vabadus teha seda, mida ma ise tahan.“
-Raimond Mägi

Raimond Mägi kutsumuseks on basskitrarr, kontrabass ning elektroonika erinevate sämplerite, süntesaarorite, eurorack’ide ja efektipedaalidega. Ta on muusikaga tegelenud ligikaudu 15 aastat. Raimondi põhiliseks muusika viljelemise ajendiks õpingute alguses oli huvi roki, bluusi, funk– ja metalmuusika vastu. Nimetatud stiilide suhtes on tema arvates kohustuslik teatud koguse energilise intensiivsuse tootmine, et muusika kandma hakkaks. Muusikahuvi päädis kümne aasta akadeemilise haridusega ja improvisatsioonilise muusika õpingutega. Praegu tegeleb Raimond põhiliselt jazzmuusika ja helidisainiga, aastatega on temas tekkinud eriline kirg ka muusika komponeerimise vastu. Ta hindab muusikas eelkõige spontaansust, ausust ja transtsendentaalse elemendi olemasolu.
Tema muusikalised eeskujud on Anders Jormin, Taavo Remmel, Hadrien Feraud, Jojo Mayer, John Coltrane, Christian Mcbride, John Coltrane, Miles Davis, Johnny Hodges, Sharay Reed, Christian Sands ja King Crimson.
Raimondit inspireerib igasugune muusika, millel on õige hing ja mis tuletab meelde muusika transtsendentaalset iseloomu.

Raimond Mägi looming on jõudnud mitmele helisalvestisele:
Raimond Mägi Trio „Rahu“ 2018
Pent Järve Trio „Kalamaja Session“ 2018
Madis Muul Hextet „Characters“ 2019
Restless Experience „Tamara Sessions“ 2019
Raimond & The 3 Magi „Red Eyes“ 2020

2009. aastal pälvis Raimond Mägi Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil esimese koha ja 2018. aastal koosseisuga Kirke Karja Quartet Eesti Jazzliidu välja antava aasta jazzansambli tiitli.

Ta on üles astunud lisaks Eestile ka Soomes, Lätis, Poolas, Saksamaal, Venemaal, Prantsusmaal, Itaalias, Luksemburgis, Aserbaidžaanis ja Hiinas.
Olulisimateks esinemisteks festivalidel peab ta 2018. aasta Jazzahead!-i ja 2019. aasta JazzJantarit.

Raimond Mägi on lõpetanud Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakooli basskitarri erialal ning nii bakalaureuse kui ka magistrikraadi on ta saanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Õppeaasta 2013–2014 veetis ta vahetusõpilasena Rootsis Göteborgis, kus ta sai end täiendada Anders Jormini käe all.
Aastast 2017 õpetab Raimond basskitarri Drive It Up kitarrikoolis, 2018. aastast ka Kuusalu Kunstide Koolis.