EESTI JAZZLIIT

Marianne Leibur

 

„Mulle meeldib jazzmuusika puhul see, et muusikud saavad pakkuda kuulajale avastamist ja üllatusmomente improvisatsiooni, mänglevuse ja muusikalise koosmängu vabaduse näol.“
-Marianne Leibur

Marianne Leibur on laulja, viiuldaja ja laulukirjutaja. Tema esitusi ja häält iseloomustavad soojus, sametilisus ning loomulik ja sundimatu lavaline olek. Lauljatari omalooming on enamjaolt eestikeelne. Tema jaoks on emakeelel tugevam jõud ja tähendus, sõnad paigutuvad sügavamale südamesse. Mistahes muusikastiili ja esituse juures hindab ta emotsionaalset väärtust ja siirust.

Marianne muusika on jõudnud kahele helikandjale, millest üks on ka tema isiklik debüütalbum:
Marianne Leibur „Marianne Leibur & Ansambel“ 2019
Pillikud „Metsaunelm“ 2020

Tallinna linn tunnustas Mariannet 2015. aastal noore kultuuritegija tiitliga aktiivse tegutsemise eest nii muusika- kui tantsuvaldkonnas. 2019. aasta kevadel pälvis ta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil palaga „Tinasõdur“ esimese koha. Samal aastal toimunud rahvusvahelisel konkursil Riga Jazz Stage saavutas Marianne samuti esimese koha ning maineka Läti helilooja maestro Raimonds Paulsi antava eripreemia. 2019. aasta detsembris omistati lauljatari esimesele albumile Eesti Muusikaauhindadel aasta debüütalbumi nominatsioon.
2020. aastal tunnustas Eesti Jazzliit Mariannet noore jazzitalendi auhinnaga.

Marianne on lõpetanud Nõmme Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ning Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonnas magistrantuuris ning ta on end ühe õppeaasta vältel täiendanud Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis.