EESTI JAZZLIIT

Maria Faust

 

„She’s an inveterate explorer fueled by deep intellectual curiosity.”
-Peter Margasak (Down Beat)

Maria Faust on vabakutseline saksofonist, helilooja ja arranžeerija, kes elab Kopenhaagenis. Ta on oma loomingu poolest hinnatud jazzis, avant-garde’is, third stream jazzis, improvisatsioonilises muusikas ja teistes alternatiivsetes stiilides. Hetkel kuulub ta plaadifirmade STUNT, ILK ja Gotta Let It Out artistide nimistutesse. Ta on teinud koostööd väga eripalgeliste koosseisude ja artistidega, muu hulgas näiteks Taani Raadio Big Band, John Parish, Marc Howard, Lydia Lunch, Nina de Heney, Liudas Mockunas, Axel Dörner, Jacob Anderskov, Weasel Walter, Tim Dahl, Peter Bruun, Lars Andreas Haug, Dag Magnus Narvesen, Kristjan Järvi ja ERSO, Jaak Sooäär, Kirke Karja ning paljud teised.

Muusikat on Maria Faust loonud näiteks Collegium Musicalele, Kira Skovile, eriprojektina 2017. aasta Jazzkaare avakontserdiks („Velocipede“) ja Taani rokkbändile The Sandmen.

Erinevates koosseisudes on Maria Fausti looming jõudnud 11-le albumile:
Maria Faust Group „Bitchslap Boogie” 2008
Maria Faust Group „Warrior Horse” 2010
Pistol nr. 9 „Fest på Amager” 2012
Maria Faust Jazz Catastrophe „Maria Faust Jazz Catastrophe” 2013
Barefoot Records „Ears on/Socks off” 2013
Maria Faust Sacrum Facere „Maria Faust Sacrum Facere” 2014 (Barefoot Records)
Shitney „Earth Core“ 2017 (ILK)
Maria Faust & Kira Skov „In the beginning“ 2017 (Stunt)
Maria Faust „Machina“ 2018 (Stunt)
Maria Faust/Tim Dahl/Weasel Walter „Farm Fresh” 2019 (Gotta Let It Out)
Maria Faust Sacrum Facere „ORGAN” 2020 (Stunt)

Maria Faust on saanud tunnustuste osaliseks nii Eestis kui Taanis. Esimesed märkimisväärsed auhinnad pälvis ta aastal 2014, triumfeerides Taani Muusikaauhindadel aasta jazzihelilooja ja aasta koostöö-albumi kategoorias. 2016. aastal sai temast Taani kultuuriminister Niels Mattianseni mälestusfondi stipendiaat ning nii Eesti kui Taani aasta jazzmuusik. 2017. aastal saatis teda taas edu Taani Muusikaauhindadel, seda aasta jazzihelilooja ja vokaaljazzi albumi kategooriates. Aastal 2018 teenis Maria Faust koostöös Kira Skoviga Taani kriitikute auhinna „Steppeulven 2018“ aasta helilooja kategoorias. 2019. aastal pärjati ta Taani Heliloojate ja Laulukirjatajate Liidu auhinnaga (DJBFA Hæderspris) ja Eesti Jazziauhindadel aasta jazzihelilooja tiitliga. Samal aastal oli Maria Faust ka BMW Welt Jazz auhinna nominent, esinedes võistluse lõppvoorus viie parima saksofonisti hulgas. Albumiga Maria Faust Sacrum Facere “Organ” pälvis ta Aasta Jazzalbum kategoorias 2020. aastal Taani ja 2021. aastal Eesti Muusikaahinna.

Maria Faust on üles astunud ka Berliini Jazzifestivalil, Stockholmi Jazzifestivalil, Malmö Jazzil, JazzAheadil, WOMEXil, Tallinn Music Week’il, Jazzkaarel, Tampere Jazz Happeningil, WeJazz festivalil, Tinderboxil ja paljudel teistel muusikasündmustel ja festivalidel.

Maria Faust on Kopenhaageni Rütmimuusika Konservatooriumis kompositsiooni õppejõud.