EESTI JAZZLIIT

Maarja Aarma

 

„The soloist’s soulful burn is in principle related to Erykah Badu’s early recordings.“
-Matti Komulainen (Jazzrytmit)

Maarja Aarma on mitmekülgne noor laulja. Ta on neo-soul bändi Maarja Aarma MA ning 8-liikmelise jazzansambli Gretagrund asutaja ja eestvedaja. Lisaks laulja ning sõnade- ja muusikakirjutaja rollile arranžeerib Maarja muusikat vokaalansamblitele, kooridele ja instrumentaalkoosseisudele.
Jazzmuusika juures võlub teda vabadus – vabadus olla ja vabadus luua.

Maarja on avaldanud kaks stuudioalbumit:
Gretagrund „Püsimatu hing“ 2015
Maarja Aarma MA „Connected Through“ 2019

Maarja Aarma MA 2019. aasta debüütalbum sai 2021.aastal järje EP-ga “Queenland”.

Kvartetile Maarja Aarma MA kirjutatud lugudega „Hazy Day“ ja „Don’t Throw This Heart Around“ jõudis Maarja võistlusel International Songwriting Competition vastavalt 2019. aastal finaali ning 2017. aastal poolfinaali. 2017. aastal pälvis ta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil parima laulja auhinna.

Maarja Aarma on erinevate koosseisudega, sealhulgas Maarja Aarma MA ning Gretagrund, esinenud mitmeid kordi Jazzkaarel, Tallinn Music Weekil ning jazziklubides üle Eesti. Lisaks on esinemised viinud ta ka välismaale, näiteks Peterburi Jaani kirikusse.

Maarja muusikaõpingud said alguse 1997. aastal Tallinna Muusikakoolist klassikalise klaveri erialal. Pärast keskkooli asus Maarja õppima pop-jazz laulu Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli ning sealt edasi jazzlaulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on ennast täiendanud Norras (Universitetet i Stavanger) ning Suurbritannias (North Glasgow College). Õpingute ajal laulis Maarja ka aastaid ETV tütarlastekooris.