EESTI JAZZLIIT

Lauri Kadalipp

 

Saksofonist ja helilooja Lauri Kadalipp on Eesti jazzmuusikamaastikul kiirelt kanda kinnitav andekas muusik. Kasvanud üles muusikat armastavas perekonnas, pole see absoluutselt ootamatu, et Lauri elutee teda muusikani viis.
Oma esimesed palad kirjutas saksofonist juba Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, kus nii tema saksofoni valdamine kui ka looming said tunnustatud ERMO loomingukonkursil.
Juba karjääri esimestel sammudel on Lauri end mänginud arvukatesse ansamblitesse ja projektidessse. Muu hulgas on ta eestvedaja ja dirigent bigbändis New Wind Jazz Orchestra ning lisaks juhib ta energilist modernjazzist pakatavat omanimelist ansamblit Lauri Kadalipp Social Jazz.
Muusikat kirjutab Lauri mitmetele projektidele filmist väiksemate kollektiivide, kammerorkestri ja bigbändini. Aastal 2019 kõlas tema muusika animafilmis „Vanamehe film“, mis jõudis enam kui 80 000 vaatajaga aasta kümne enim vaadatud filmi hulka.

Lauri Kadalipu looming on jõudnud mitmele helisalvestisele:
Angus „Ligadi Logadi“ 2017
Lauri Kadalipp Social Jazz „Feels Just Right“ 2018
Lauri Kadalipp Social Jazz „Live at Põhjala Factory“ 2019 (digi EP)
Anna Wibe „Vibes“ 2020

Lauri Kadalipp on Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu koostöös välja antava Noor Jazzitalent auhinna 2018. aasta laureaat.

Lauri on andnud Eestis ja välismaal kontserte kõige rohkem enda kvartetiga Lauri Kadalipp Social Jazz. Nad on üles astunud Tudengijazzil, Jazzkaarel, Philly Joe’s jazziklubis ning erinevatel lavadel üle Eesti. 2019. aasta lõpus tuuritasid nad Euroopas: mängiti Brüsselis, Berliinis, Pariisis, Caenis, Marseilles ning Londonis, festivalidel Les Boréales, Jazzycolors, Jazz sur la Ville. Kontserdid toimusid ka tuntud klubides nagu 606 Club Londonis ning Kunstfabrik Schlot Berliinis.

Lauri Kadalipp on lõpetanud Viljandi Muusikakooli klassikalise klarneti erialal ja Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli rütmimuusika osakonnas saksofoni eriala. Aastast 2018 on tal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika interpretatsiooni eriala bakalaureusekraad.
Praegu õpetab Lauri Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis rütmimuusika osakonnas saksofoni.