EESTI JAZZLIIT

Kristjan Randalu

 

„Kristjan is a dazzling piano player“
-Herbie Hancock

Kristjan Randalu on pianist ja helilooja ning üks aktiivsemaid ja laiema haardega Eesti jazzmuusikuid maailmas. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on Randalu esindanud Eestit maailma mainekatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazz- kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana. Ta on teinud koostööd paljude hinnatud muusikute ja koosseisudega, näiteks Dave Liebman, Ari Hoenig, Ben Monder, Dhafer Youssef, Trygve Seim ning Stuttgarti Kammerorkester ja Tallinna Kammerorkester, Londoni Sümfooniaorkester ja paljud teised.

Randalu mahuka diskograafiaga saab tutvuda siin: http://www.randalu.com/discography.

Kõige värskemad üllitised on ilmunud sel aastal:
Kristjan Randalu & Dave Liebman „Mussorgsky Pictures Revisited“ 2020 (BMC)
Bodek Janke „Song2“ 2020 (Dreyer Gaido)

Kristjan Randalu tunnustuste nimekirja kuulub 2006. aasta Grammy nominatsioon ning 2007. aasta Baden Wuerttembergi jazziauhind. 2011. aastal pälvis Randalu Elioni Jazziauhinna ning 2012. aastal pärjati Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik albumiga „Kooskõla“ Eesti Muusikaauhinnaga aasta jazzalbumi kategoorias. Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustas Kristjan Randalu aastapreemiaga 2014. aastal ning 2018. aastal tunnustas Eesti Jazzliit teda aasta jazzihelilooja auhinnaga. 2020. aastal pälvis Randalu Riikliku Kultuuripreemia.

Kristjan Randalu on üles astunud Carnegie Halli, Barbican Halli ja Berliini Kontserdimaja lavadel ning festivalidel Londonis, Pariisis, Madridis ja Istanbulis. Tuuritanud on ta pea üle maailma: Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Euroopas, Koreas, Jaapanis, Austraalias ja Iisraelis.

Kristjan Randalu on õppinud Stuttgarti Muusikakõrgkoolis, Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias ning New Yorgi Manhattan School of Musicus (magistrikraad 2006 a.).

2012. aastast on Kristjan Randalu õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.