„Mõtlesin, et kus ma sellist häält olen enne kuulnud, ja mulle meenus – palju sarnasusi hääletämbris ja maneeris leidsin Taani jazzlaulja Cecilie Norbyga.“
-Hedvig Hanson
Kelli Uustani on laulja ja laulukirjutaja. Tema pillid on hääl ja klaver. Kelli on klassikalise muusika haridusega, muusikateatri südamega ja jazzihingega muusik. Kindlasti ei talla Kelli ühte kitsast rada ja seetõttu on stiililine mitmekesisus talle omane.
Eeskujusid on Kellil mitmeid ja väga erinevaid: Kurt Elling, Amy Winehouse, Barbra Streisand, Diana Krall, Tori Amos, Ella Fitzgeraldi ja Carol King. Väga inspireerib teda ka Kadri Voorand. Jazzis võlub Kellit vabadus, uudsus, stiililine mitmekesisus, piiride hägusus ja rütm. Vahel tahaks ta lausa küsida: mis on üldse jazz?
Kellit inspireerib elu ise: mõeldud mõte, tabatud emotsioon, loodus ning kuulatud hea kontsert või album.
Kelli Uustani loomingut võib kuulda mitmel heliplaadil ja DVD-l:
Five Fifteen „A tribute to the BBC Dance Orchestra“ 2005 (Divine Art)
Kelli Uustani & Mart Sander „Nüüd Lendame“ 2005 (Bel Etage Records)
Bel Etage Orchestra „The Fink Album“ 2012 (Diversions)
Hr. Mart Sander and his Swing Swindlers „Deutsche Swingmusik 1939-1945“ 2006
Kelli Uustani „Kuni pöördub tuul“ 2007
Kelli Uustani, Marko Matvere & Swing’n Joy Orchestra „Eternally“ 2016
Kelli Uustani „Coming Out – All About Nuance“ 2019
DVD-d:
„The Swing Swindlers in concert, on film“ 2007 (Bel-Etage Film)
Lastelavastus „Piip ja Tuut Piparköögis“ 2014
Kontsertlavastus „Eternally“ 2016
Kelli Uustani on pälvinud Uno Naissoo nimelise Noorte Heliloojate Konkursi grand prix preemia kahel aastal järjest – 1991. ja 1992. aastal. 1993. aastal pälvis ta Riias rahvusvahelisel heliloojate konkursil Via Baltica kolmanda koha.
2006. aastal valis London Evening Standard albumi „Five Fifteen“ nädala jazzialbumiks.
2019. aastal sai Kelli Viimsi Happy Jazz festivali ühe korraldajana Viimsi aasta kultuuriürituse korraldaja preemia.
Kelli on esinenud erinevate koosseisude ja orkestritega Jaapanis, Inglismaal, Venemaal, Soomes, Rootsis, Valgevenes, Lätis, Leedus ja Eestis. Orkestritest Bel Etage, Glamband, Swing’n Joy Orchestra ja Saxon ning bändidest Trio Kekuke ja Kelli Uustani Group.
Inglismaal elades ja õppides oli tal 2002. aastal au oma Royal Academy kursusega tausta laulda Sir Elton Johnile tema heategevuskontserdil Royal Albert Hallis.
Festivalidest on Kelli väisanud Jazzkaart, Ladies In Jazzi, Viimsi Happy Jazzi ja David Palmeri orkestriga 1994. aasta Rock Summerit.
Kelli on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal, samuti Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias muusikateatri magistriõppe.
Ta on õpetanud laulmist ja laulutehnikat viis aastat Meero Muusikus ja kaks aastat Mariel Muusikus. Praegu õpetab ta muusikalilaulu mõttekaaslase Hanna-Liina Võsa muusikalikoolis.