EESTI JAZZLIIT

Kaspar Kalluste

 

„Jazz on ehe.“
-Kaspar Kalluste

Kaspar Kalluste on trummar, kes on jazzi- ja rokilavadel figureerinud juba viisteist aastat. Laia huvideringiga muusikute perest pärit nooruk huvitus erinevatest muusikastiilidest juba varakult.
Muusikalisi eeskujusid on Kasparil väga palju ja väga erinevaid, kuid enda muusikutee kõige olulisemateks mõjutamateks peab ta oma kalleid õpetajaid. Kaspar Kalluste inspiratsiooniallikaiks on kirg muusika vastu ja mõistagi elu ise.

Kaspar Kalluste looming on jõudnud erinevate koosseisude salvestisteni:
Arcticum „Nordic Secrets“ 2008
FrankFrank „Frank Frank“ 2010
Carrot Lights „Carrot Lights“ 2012
Maarja- Liis Ilus „Kuldne põld“ 2012
Liisi Koikson & Raivo Tafenau Band „Õhtu Rannal“ 2013
Kaspar Kalluste Trio & Kadri Voorand „Koletise tagasitulek“ 2014
Paul Daniel „Kreeka tuli“ 2014
Raul Sööt Deeper Sound „Know“ 2015
Tiit Kalluste Quintet „Midnight Sun“ 2019

2007. aastal saavutas Kaspar Kalluste Kadri Voorandiga Uno Naissoo loomingukonkursil esimese koha. 2008. aastal pälvis ansambel FrankFrank Festivali Tartu Jazz konkursil parima ansambli preemia. 2012. aastal tunnustas Eesti Jazzliit Kasparit noore jazzitalendi auhinnaga ning 2013. aastal oli ta trummariks Raadio 2-e kuulajaküsitluse põhjal koostatud Unistuste Bändis.

Erinevates koosseisudes on Kaspar Kallustel olnud väga palju tema jaoks olulisi esinemisi mitmel festivalil: Jazzkaar, Tallinn Music Week, Positivus, Rainbow Jazz ja Vilnius Music Week on vaid mõned neist. Suurimale publikule on ta astunud üles ansabli The Sun koosseisus, näiteks 2007. aastal Aerosmithi ja Alice Cooperi soojendusesinejana.

Kaspar Kalluste on õppinud Nõmme Muusikakoolis klaverit ja löökpille, Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis pop-jazz löökpille ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzmuusika osakonnas. Viimasest on tal 2013. aastast taskus ka magistrikraad.
Kaspar on 2011–2012. aastal end käinud täiendamas ka Malmö Muusikaakadeemias Peter Nilssoni käe all.
Kaspar Kalluste on Zildjiani artist.